Forum

Pierwsze dwa Atribo dla woj. zachodniopomorskiego

Niedziela 27 czerwca będzie przełomowym dniem w komunikacji kolejowej na Pomorzu Zachodnim. Tego dnia rozpocznie się planowa eksploatacja pierwszych dwóch, z dziesięciu zakupionych przez województwo spalinowych zespołów trakcyjnych serii SA136, wyprodukowanych przez firmę PESA Bydgoszcz S.A. Pozostałe pojazdy będą zasilać zachodniopomorską flotę kolejową sukcesywnie do końca bieżącego roku.

W niedzielę, 27 czerwca, dwa SA136 pojadą w trasy inauguracyjne - do Świnoujścia i Kołobrzegu. Odjazd ze Szczecina: - do Kołobrzegu o godz. 10.20, powrót godz. 18.57 - do Świnoujścia o godz. 10.05, powrót o godz. 17.00 Przejazd dla osób zaproszonych.
volvob10ma napisał(a):

> W niedzielę, 27 czerwca, dwa SA136 pojadą w trasy > inauguracyjne - do Świnoujścia i Kołobrzegu. Odjazd ze > Szczecina: > - do Kołobrzegu o godz. 10.20, powrót godz. 18.57 > - do Świnoujścia o godz. 10.05, powrót o godz. 17.00 > Przejazd dla osób zaproszonych.

A Ty skąd masz te dane? Bo z tego co ja wiem powroty są około 19:20 (ze Świnoujścia) i 21:00 (z Kołobrzegu).

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek
djdark napisał(a):

> A Ty skąd masz te dane? Bo z tego co ja wiem powroty są > około 19:20 (ze Świnoujścia) i 21:00 (z Kołobrzegu).

Od znajomego, aczkolwiek już słyszałem kilka godzin powrotu, więc już nie wiem, które informacje są prawdziwe. Być może, że jest tak jak piszesz. Przepraszam, jeśli wprowadziłem kogoś w błąd.
volvob10ma napisał(a):

> Od znajomego, aczkolwiek już słyszałem kilka godzin powrotu, > więc już nie wiem, które informacje są prawdziwe. Być może, > że jest tak jak piszesz. Przepraszam, jeśli wprowadziłem > kogoś w błąd.

No moja jest praktycznie od organizatora całej zabawy czyli z urzędu marszałkowskiego. Więc info raczej pewne ;)

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek
djdark napisał(a):

> volvob10ma napisał(a):

> > W niedzielę, 27 czerwca, dwa SA136 pojadą w trasy > > inauguracyjne - do Świnoujścia i Kołobrzegu. Odjazd ze > > Szczecina: > > - do Kołobrzegu o godz. 10.20, powrót godz. 18.57 > > - do Świnoujścia o godz. 10.05, powrót o godz. 17.00 > > Przejazd dla osób zaproszonych. >  > A Ty skąd masz te dane? Bo z tego co ja wiem powroty są > około 19:20 (ze Świnoujścia) i 21:00 (z Kołobrzegu).

W zasadzie obaj macie rację. Ponieważ trafiłem bilety do Kołobrzegu, też byłem zainteresowany rozkładem i dotarłem do oficjalnego pisma z Urzędu Marszałkowskiego. Wyjazd z Kołobrzegu jest 18.57, powrót do Szczecina 21.17. Gdzieś wystąpiła drobna nieścisłość w nazewnictwie i przekazywaniu informacji i stąd rozbieżności. Jeszcze wczoraj też słyszałem o 18.57, 20 i 21 jako godzinie powrotu do Szczecina.

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez Bodek

Dziś (we czwartek) w Pesie odbył się odbiór techniczny obu SA136 przy udziale przedstawicieli PR Szczecin i Zachodniopomorskiego UM - w tym mojej skromnej osoby. Oba SZT-y zostały pomyślnie odebrane i dzisiejszej nocy o własnych siłach wyruszą do Kołobrzegu, gdzie spodziewane są jutro wcześnie rano.

W siedzibie Sekcji Utrzymania Taboru PR Szczecin w Kołobrzegu zostanie dokonany ostateczny odbiór pojazdów i przyjęcie ich na stan PR Szczecin. Przewoźnik otrzyma je do eksploatacji w formie dzierżawy, za którą będzie płacił czynsz dzierżawny. Wysokość czynszu ustalono na poziomie miesięcznej wartości amortyzacji pojazdów, przy założeniu ich eksploatacji przez 30 lat, co oznacza że za każdy pojazd w skali roku zapłaci województwu około 400 000 zł.

Oficjalna uroczystość związana z przekazaniem pojazdów odbędzie się w niedzielę 27 czerwca o godzinie 9:30 na peronie 1 stacji Szczecin Główny.

Następnie pociągi wyruszą na jazdy promocyjne: o 10:05 do Świnoujścia oraz o 10:20 do Kołobrzegu. Powrót pociągów do Szczecina odpowiednio o 18:40 i 20:00.

wysłane przez Bodek

Bodek napisał(a):

>  > Następnie pociągi wyruszą na jazdy promocyjne: o 10:05 do > Świnoujścia oraz o 10:20 do Kołobrzegu. Powrót pociągów > do Szczecina odpowiednio o 18:40 i 20:00.

I znowu zmiany - powroty nastąpią: Ze Świnoujścia o 17:00 - przyjazd do Szczecina 18:40; Z Kołobrzegu o 18:57 - przyjazd do Szczecina 21:16.

Jak ktoś ze Szczecina do Kołobrzegujest chętny sięprzejechać bez oficjalnego zaproszenia, niech przyjdzie na peron przed odjazdem - nie powinno być problemu z miejscem, bo wiele osób (z zaproszonych) rezygnuje z przejazdu.

Zmiany rozkładu jazdy na powrocie wynikają z tego, że z Kołobrzegu skład pojedzie do Koszalina gdzie Marszałek Husejko planuje lokalną koszalińską uroczystość połączoną z inauguracją przewozów do Mielna.

SA136 obsłuży jedną parę ogólnodostępnych rozkładowych pociągów do Mielna wg rozkładu: Koszalin 14:40 - Mielno - 14:55 / 15:30 - Koszalin 15:45.

Mielno startuje jutro (sobota) i będzie obsługiwane 12 parami pociągow dziennie.

Pozdrawiam.

wysłane przez volvob10ma 6

Czy już wiadomo jaka będzie dokładna ilość SA136? 10 czy 12? I od czego to zależy?

wysłane przez (użytkownik usunięty)

volvob10ma napisał(a):

> Czy już wiadomo jaka będzie dokładna ilość SA136? 10 czy > 12? I od czego to zależy?

Obecny przetarg był na 10 SA136 i teraz pytanie czy znajdą się środki finansowe na dwa kolejne pojazdy. Bo niestety 10 SA136 przy otwartej linii Ulikowo-Piła to już trochę mało, oczywiście zakładając plany dużej częstotliwości kursów na liniach spalinowych.

wysłane przez Bodek

PawelJ napisał(a):

>  > Obecny przetarg był na 10 SA136 i teraz pytanie czy znajdą > się środki finansowe na dwa kolejne pojazdy. Bo niestety 10 > SA136 przy otwartej linii Ulikowo-Piła to już trochę mało, > oczywiście zakładając plany dużej częstotliwości kursów > na liniach spalinowych.

Wiemy o tym, dlatego zachęcamy marszałków do wyrażenia zgody na wykorzystanie opcji zwiększenia zamówienia o 20%, zawartej w umowie. Jak będzie zobaczymy, póki co możemy mieć jedynie nadzieje, że się uda :)

wysłane przez paki

Za wczorajszą wyborczą:

Dwa stare szynobusy mogą trafić do muzeów: jeden do placówki w Gryficach, drugi do powstającego w Szczecinie Muzeum Techniki i Komunikacji. Na pozostałe są już chętni. Zakupem zainteresowany jest samorząd województwa pomorskiego.

Także SA110 tak szybko nie trafią na złom...

-- "W 2001 roku rozpoczęto modernizacje wagonów Konstal 105N przerabiając je na 105N2k/S/2000" by Wikipedia

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez Mario  ?

paki napisał(a):

> Za wczorajszą wyborczą: >  > Dwa stare szynobusy mogą trafić do muzeów: jeden do > placówki w Gryficach, drugi do powstającego w Szczecinie > Muzeum Techniki i Komunikacji. Na pozostałe są już > chętni. Zakupem zainteresowany jest samorząd województwa > pomorskiego.

Do MTiK? A gdzie się ten szynobus zmieści? Chyba, że wezmą jeden człon, reszta na złom...

-- Tatry T6A2D i Solarisy to moje ulubione pojazdy. :-)

wysłane przez Bodek

Mario napisał(a):

> paki napisał(a):

> > Za wczorajszą wyborczą: > >  > > Dwa stare szynobusy mogą trafić do muzeów: jeden do > > placówki w Gryficach, drugi do powstającego w Szczecinie > > Muzeum Techniki i Komunikacji. Na pozostałe są już > > chętni. Zakupem zainteresowany jest samorząd województwa > > pomorskiego. >  > Do MTiK? A gdzie się ten szynobus zmieści? Chyba, że wezmą > jeden człon, reszta na złom...

Obawiam się, że to informacje od dziennikarskiej kaczki - przynajmniej częściowo. Że jeden zespół SA110 pozostanie do celów muzealno-turystycznych wiadomo nie od dziś, ale skąd informacja o pojeździe dla MTiK w Szczecinie? Wydaje mi się to mało realne, a poza tym nikt ze strony właściciela pojazdu jak dotąd nie rozpatrywał takiej koncepcji.

wysłane przez Bodek

SA136-001 robi dziś długi obieg na trasie Kołobrzeg (nr 88723)- Szczecin (nr 89422)- Szczecinek (89425)- Runowo (nr 89424)- Szczecinek (nr 89427)- Szczecin (nr 88828)- Kołobrzeg.

SA136-002 spotkać można będzie w obsłudze pociągów nr 88727 i 88826 (Kołobrzeg 13:34 - Szczecin Gł. 16:08/16:12 - Kołobrzeg).