Forum

Zachodniopomorskie SA103 będą miały klimatyzację

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego ogłosił przetarg nieograniczony na montaż systemu klimatyzacji przedziału pasażerskiego w dwóch szynobusach typu 214Ma serii SA103 stanowiących własność województwa.
Przedmiotem przetargu jest montaż systemu klimatyzacji przedziału pasażerskiego w dwóch szynobusach typu 214Ma serii SA103 stanowiących własność województwa zachodniopomorskiego wraz możliwością udzielenia zamówienia uzupełniającego, stanowiącego nie więcej niż 50 procent wartości zamówienia podstawowego.

Czy to znaczy, że w zamyśle ma być zamontowana klimatyzacja do dwóch SA103 z możliwością rozszerzenia o jeszcze jeden SA103?

Co z SA109? Przeglądałem SIWZ naprawy tego szynobusu i nie znalazłem informacji o tym, że klimatyzacja ma być zamontowana. Czy nie lepiej byłoby zamontować klimatyzację póki jest on na naprawie w Fabloku (bo chyba jeszcze nie wrócił)?
volvob10ma napisał(a):

> Co z SA109? [...] Czy nie lepiej byłoby zamontować klimatyzację > póki jest on na naprawie w Fabloku (bo chyba jeszcze nie > wrócił)?

http://kolej.mkm.szczecin.pl/forum.php?detail=1281568616.forum&which=01.01.01.01.02.01

-- "W 2001 roku rozpoczęto modernizacje wagonów Konstal 105N przerabiając je na 105N2k/S/2000" by Wikipedia

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi
volvob10ma napisał(a):

> Czy to znaczy, że w zamyśle ma być zamontowana > klimatyzacja do dwóch SA103 z możliwością rozszerzenia o > jeszcze jeden SA103?

Tak. Na ten rok nie mamy kasy na trzeci pojazd, więc zrobione będą dwa, ale zamówienie uzupełniające zgodnie z PZP można złożyć w ciągu 3 lat od zawarcia umowy podstawowej. Dzięki temu w przyszłym roku, jeśli tylko będzie kasa (a raczej będzie) wyślemy trzecią SA103 do zabudowy klimy bez konieczności wcześniejszego rozpisywania nowego przetargu.

>  > Co z SA109? Przeglądałem SIWZ naprawy tego szynobusu i nie > znalazłem informacji o tym, że klimatyzacja ma być > zamontowana. Czy nie lepiej byłoby zamontować klimatyzację > póki jest on na naprawie w Fabloku (bo chyba jeszcze nie > wrócił)?

SA109 ma zbyt małe moce prądnic do tego by zabudować na nim klimę. Dlatego nie będziemy tam jej montować.