Forum

Dzień otwarty w lokomotywowni Szczecin Wzgórze Hetmańskie

W związku z obchodami 50 rocznicy powstania Lokomotywowni Szczecin Wzgórze Hetmańskie, 27 listopada 2010 r. (sobota) odbędzie się dzień otwarty, w ramach którego zaplanowane są między innymi:
Mam pytanko, czy start przejazdu okolicznościowego będzie z peronu na stacji Szczecin Wzgórze Hetmańskie?
Szkoda, że musimy pożegnać "Helmuty"... Ale cieszy mnie, że "Ganza" nie przekazano na żyletki - a tego się obawiałem, jak przestałem go widzieć na jednym z torów w Porcie Centralnym ;)

Vmax>=160 na D29-351!
Korczian napisał(a):

> Szkoda, że musimy pożegnać "Helmuty"... Ale cieszy mnie, > że "Ganza" nie przekazano na żyletki - a tego się > obawiałem, jak przestałem go widzieć na jednym z torów w > Porcie Centralnym ;)

Pożegnanie Helmutów będzie iluzoryczne, bo faktycznie dwa lub trzy zespoły jeszcze pojeżdżą przynajmniej do wiosny.
Korczian napisał(a):

> Ale cieszy mnie, > że "Ganza" nie przekazano na żyletki - a tego się > obawiałem, jak przestałem go widzieć na jednym z torów w > Porcie Centralnym ;)

To, że go nie widać to akurat dobrze się składa. Ganz-a schowaliśmy do szopy na SPC aby nie rozsadziło mu przewodów z wodą w przypadku mrozów. Staruszek jest bezpieczny i pod nadzorem 24h garażowany można powiedzieć :)
Rozkład jazdy pociągów specjalnych

wysłane przez Mareczek 0

Rozkład jazdy pociągów specjalnych kursujących z okazji jubileuszu 50-lecia lokomotywowni Szczecin Wzgórze Hetmańskie:

- Pociąg 884108/9 relacji Szczecin Wzgórze Hetmańskie – Szczecin Gł. – Szczecin Wzgórze Hetmańskie obsługiwany autobusem szynowym serii SA110: Szczecin Wzgórze Hetm. odj. 12:00 Szczecin Główny przyj. 12:24 / odj. 12:29 Szczecin Wzgórze Hetm. przyj. 12.35

- Pociąg 884118/9 relacji Szczecin Wzgórze Hetmańskie – Szczecin Gł. – Szczecin Wzgórze Hetmańskie obsługiwany wagonem motorowym serii SN61: Szczecin Wzgórze Hetm. odj. 14:17 Szczecin Główny przyj. 14:38 / odj. 14:44 Szczecin Wzgórze Hetm. przyj. 14:50

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
SN61

wysłane przez MaK

"Przekazanie SN61 "Ganz" dla Przewozów Regionalnych wraz z okolicznościowym przejazdem wokół Szczecina,"

Ciekawe, czy PR od czasu do czasu uruchomią jakąś osobówkę na "ganzie". Przydałoby się.

-- Miłośnik i pracownik... dwa pojęcia w konflikcie ze sobą...
Problem

wysłane przez kalapele

Ciekawy jestem czy zdołają go uruchomić, a nawet jak się uda (mam nadzieję, że dadzą rade) czy znają kogoś, kto ma papiery żeby go poprowadzić :| Bo mechanik z Cargo mi mówił, że autoryzację stracili już wszyscy natomiast ostatni czynni maszyniści, którzy jeździli na SN61 są teraz w IC. Kurcze, żeby coś wymyślili.

-- Jestem z Kozanowa czytaj jestem Kozakiem
Re: Problem

wysłane przez wojtazz 41

kalapele napisał(a):

> Ciekawy jestem czy zdołają go uruchomić, a nawet jak się > uda (mam nadzieję, że dadzą rade) czy znają kogoś, kto > ma papiery żeby go poprowadzić :| Bo mechanik z Cargo mi > mówił, że autoryzację stracili już wszyscy natomiast > ostatni czynni maszyniści, którzy jeździli na SN61 są > teraz w IC. Kurcze, żeby coś wymyślili.

Ważne, żeby mieli prawo kierowania na spalinówki i jakoś pojadą :). Może na Wzgórzu pracuje jeszcze ktoś kto jeździł na Ganzach, kto wie :)
Ganz pojedzie dziś

wysłane przez torwid 63

Jak ktoś ma czas, ochotę i aparat, to wg najnowszych informacji dziś po 12 Ganz ma wyruszyć z SPC na Wzgórze. Takie przynajmniej info dostaliśmy do redakcji ok. 9.

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...
Pociąg objazdowy

wysłane przez MaK

Pociąg objazdowy na wagonie motorowym SN61-183

Szczecin Wzgórze Hetmańskie odj.: 14:17 Szczecin Wstowo: 14:21 Dziewoklicz: 14:23 Szczecin Port Centralny SPC: 14:35 Szczecin Główny: 14:38 - 14:44 Szczecin Wzgórze Hetmańskie prz.: 14:50

-- Miłośnik i pracownik... dwa pojęcia w konflikcie ze sobą...
Re: Pociąg objazdowy

wysłane przez wojtazz 41

MaK napisał(a):

> Pociąg objazdowy na wagonie motorowym SN61-183 > 

Niestety nawet ze Wzgórza nie wyjechał, w trakcie manewrów nastąpiło wykolejenie Ganza...