Forum

Szczecińskie jednostki na nie swoim terenie

Czy wie ktoś, czemu na pociągach relacji Zielona Góra - Zbąszynek i Zielona Góra - Poznań Główny kursują szczecińskie jednostki? Ostatnio widziałem EN57-1522 i EN57-1788. Może robią jakieś obiegi i po prostu tak wypada? Serdeczne dzięki za jakiekolwiek informacje.

-- Robiła babcia na drutach, przejechał tramwaj i spadła...
lukaszenko napisał(a):

> Czy wie ktoś, czemu na pociągach relacji Zielona Góra - > Zbąszynek i Zielona Góra - Poznań Główny kursują > szczecińskie jednostki? Ostatnio widziałem EN57-1522 i > EN57-1788. Może robią jakieś obiegi i po prostu tak > wypada? > Serdeczne dzięki za jakiekolwiek informacje.

Nie znam szczegółów tego, ale na trasie np. Szczecin - Stargard Szczeciński jeżdźi białostocka jednostka, podajrze EN57-1529.
manieQ1991 napisał(a):

> Nie znam szczegółów tego, ale na trasie np. Szczecin - > Stargard Szczeciński jeżdźi białostocka jednostka, podajrze > EN57-1529.

Która już dzisiaj zaliczyła drobny defekt w Dąbiu, awaria sprężarki. Naprawione na miejscu, pojechali z opóźnieniem.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
manieQ1991 napisał(a):

podajrze

Litości... 2 "orty" w jednym słowie.

moderator@mkm.szczecin.pl
manieQ1991 napisał(a):

> Nie znam szczegółów tego, ale na trasie np. Szczecin - > Stargard Szczeciński jeżdźi białostocka jednostka, podajrze > EN57-1529.

Zasadniczo pojawia się na wszystkich obiegach obsługiwanych przez PRST Szczecin Wzgórze Hetmańskie. Z racji nadmiaru ezt w PR Białystok i niedoborów u nas została przydelegowana do Szczecina. Na Wzgórzu jest chyba od czasu woodstockowych wzmocnień.

-- Psy szczekają, karawana idzie dalej...

Pokemony atakują...
Re: Szczecińskie jednostki na nie swoim terenie

wysłane przez lukien213

lukaszenko napisał(a):

> Czy wie ktoś, czemu na pociągach relacji Zielona Góra - > Zbąszynek i Zielona Góra - Poznań Główny kursują > szczecińskie jednostki?

Może na zasadzie jakiejś wymiany. Często widzę poznańskie kibelki na osobówkach Białogard - Kołobrzeg.
To kwestia obiegów. Zapraszam do encyklopedii, do hasła o EN57. Tam jest co nieco wyjaśnione skąd się biorą te "dziwy".

Pokemony atakują...
lukaszenko napisał(a):

> Może robią jakieś obiegi i po prostu tak > wypada?

Nie powinno to być niczym dziwnym. Wszak od czasów podziału PKP, Lubuski Zakład Przewozów Regionalnych nie posiada w ogóle taboru trakcyjnego. Dawniej kilka kibelków stacjonowało Czerwieńsku.
Mariusz_W napisał(a):

>  > Nie powinno to być niczym dziwnym. Wszak od czasów podziału > PKP, Lubuski Zakład Przewozów Regionalnych nie posiada w > ogóle taboru trakcyjnego. Dawniej kilka kibelków > stacjonowało Czerwieńsku.

Teraz już posiada chyba 8 EZT, w tym 4 ze Szczecina. inna inszość, że żaden z nich nie jest sprawny (dostali pojazdy z wyrobionym przebiegiem międzynaprawczym).
Re: Szczecińskie jednostki na nie swoim terenie

wysłane przez Lukasy 83

Bodek napisał(a):

> Teraz już posiada chyba 8 EZT, w tym 4 ze Szczecina. inna > inszość, że żaden z nich nie jest sprawny (dostali pojazdy z > wyrobionym przebiegiem międzynaprawczym).

A numery kojarzysz? Pewnie jakieś trupki w stylu 908 ;-)

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
Lukasy napisał(a):

>  > A numery kojarzysz? Pewnie jakieś trupki w stylu 908 ;-)

Numerów przekazanych ezetów nie znam, ale dysponuję obecnym ilostanem kibli w PR Sz-n, więc na tej podstawie ewentualnie można dojść do tego jakie zostały oddane do PR Zielona Góra.
Bodek napisał(a):

> Numerów przekazanych ezetów nie znam, ale dysponuję obecnym > ilostanem kibli w PR Sz-n, więc na tej podstawie ewentualnie można > dojść do tego jakie zostały oddane do PR Zielona Góra.

A tak przy okazji Zielonej Góry, to proponuję zajrzeć w rozkład jazdy na linii 273 i zobaczyć jakieś nietypowe relacje pociągów, np.: Zielona Góra - Sulechów(gdzie zazwyczaj jeżdżą do Zbąszynka. Chyba te przekazane EZT kursują na tej relacji), oraz Wrocław Główny przez Zieloną Górę do Jerzmanic Lubuskich(!!!). Coś mi się w to wierzyć nie chce, ale dla potwierdzenia mógłby to ktoś sprawdzić(ktoś kto ma do takich info dostęp)? Za wszelkie informację wszelkie dzięki :D

-- Robiła babcia na drutach, przejechał tramwaj i spadła...
lukaszenko napisał(a):

> oraz Wrocław > Główny przez Zieloną Górę do Jerzmanic Lubuskich(!!!)

Jerzmanice wynikają z budowy wiaduktów na A2, zamknięcia szlaku i KKA aż do Kowalowa. Sulechów przypuszczam analogicznie.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Mareczek napisał(a):

> lukaszenko napisał(a):

> > oraz Wrocław > > Główny przez Zieloną Górę do Jerzmanic Lubuskich(!!!) >  > Jerzmanice wynikają z budowy wiaduktów na A2, zamknięcia szlaku i > KKA aż do Kowalowa. Sulechów przypuszczam analogicznie.

Pociągi bezpośrednie w kierunku Kostrzyna jadą obwodnicą (tj. nie zjeżdżają z Nadodrzanki), pomijając Rzepin. Nieoficjalnie można też tak pojechać bez przesiadki Frankfurtem i dawną Regalicą.