Forum

Polacy ruszyli pociągami na Berlin

Po tym jak niemiecka kolej obniżyła ceny biletów na pociąg ze Szczecina do stolicy Niemiec ponad trzykrotnie wzrosła liczba pasażerów. Będzie wiec dodatkowy, bezpośredni pociąg.

wysłane przez wojtazz 42

Jak zwykle wysoki poziom artykułu... Wynika z niego, że EuroCity będzie kursować w relacji Szczecin-Berlin-Szczecin, a będzie to przecież EC do/z Pragi.

wysłane przez MQ ?

wojtazz napisał(a):

> Jak zwykle wysoki poziom artykułu... Wynika z niego, że > EuroCity będzie kursować w relacji > Szczecin-Berlin-Szczecin, a będzie to przecież EC do/z > Pragi.

Artykuł jest poświęcony połączeniom między Szczecinem a Berlinem i taryfie VBB, która w EC będzie honorowana tylko do stacji Berlin Südkreuz. Tak więc informacja o tym, gdzie EC będzie jechał dalej nie jest tu niezbędna.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez pioko17 38

Słyszałem, że PLK ma zamiar zrobić trakcję na polskim odcinku "od zaraz". Dlaczego Niemcy mówią, że oni to zrobią dopiero za kilka lat? Przecież to do nich niepodobne. :)

wysłane przez Mareczek 5

pioko17 napisał(a):

> Słyszałem, że PLK ma zamiar zrobić trakcję na polskim > odcinku "od zaraz". Dlaczego Niemcy mówią, że oni to > zrobią dopiero za kilka lat? Przecież to do nich > niepodobne. :)

"Horka" idealnie pokazuje, jak Niemcom się spieszy w przypadku niektórych inwestycji. Polski odcinek jest pod drutem od ok. 4 lat, a i tak dalej musimy jeździć SU46.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez pioko17 38

Mareczek napisał(a):

> Polski odcinek jest pod drutem od ok. 4 > lat

Jak to, na odcinku Gumieńce - granica nie ma druta.

> a i tak dalej musimy jeździć SU46.

!? :)

wysłane przez Mareczek 5

pioko17 napisał(a):

> Mareczek napisał(a):

> > Polski odcinek jest pod drutem od ok. 4 > > lat >  > Jak to, na odcinku Gumieńce - granica nie ma druta.

Piszę o HORCE! Patrz Węgliniec - Bielawa Dolna - Horka (DE) :]

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez pioko17 38

Mareczek napisał(a):

> Piszę o HORCE! Patrz Węgliniec - Bielawa Dolna - Horka (DE) :]

aaa... :) Nie zrozumiałem tego słowa, dlatego je pominąłem. :D

wysłane przez Mariusz_W

pioko17 napisał(a):

> Słyszałem, że PLK ma zamiar zrobić trakcję na polskim > odcinku "od zaraz".

Trakcja już jest – spalinowa i parowa.

wysłane przez pioko17 38

Mariusz_W napisał(a):

> Trakcja już jest – spalinowa i parowa.

Ale czy aż tak trudno zrozumieć z tytułu o jaką trakcję chodzi?

wysłane przez mike_1994

pioko17 napisał(a):

> Ale czy aż tak trudno zrozumieć z tytułu o jaką trakcję > chodzi?

Ale czy aż tak trudno zapamiętać różnicę pomiędzy trakcją a siecią trakcyjną?

wysłane przez dinek4541

Czy może ktoś się orientuje jaka frekwencja panuje w połączeniach: Szczecin 09:15-Angermuende 10:13/10:32-Berlin 11:24 oraz Berlin 18:39-Angermuende 19:26/19:51-Szczecin 20:50 oraz Berlin 21:39-Angermuende 22:25/22:34-Szczecin 23:28. Z góry dzięki za wszelkie informacje.

wysłane przez kajetansz 65

dinek4541 napisał(a):

Odpowiem Ci na podstawie moich obserwacji wakacyjnych z dni powszednich.

> Berlin 18:39-Angermuende 19:26/19:51-Szczecin > 20:50

Do Angermuende pociąg zapełniony, w końcu to RE3 do Stralsundu. Miejsce siedzące jakie dało się znaleźć to na schodach. W Eberswalde się rozluźniało, ale nadal tłok. W pociągu z Angermuende do Szczecina miejsca zapełnione, ale i tak wszyscy siedzieli. Parę miejsc wolnych.

> oraz Berlin 21:39-Angermuende 22:25/22:34-Szczecin > 23:28. Z góry dzięki za wszelkie informacje.

Pociąg z Angermuende do Szczecina kursuje tylko w weekendy i piątki. Raz miałem okazję wracać. Jakaś 1/3 pociągu jedzie. Warto też wspomnieć, że w dni powszednie do Szczecina z Angermuende jeździ busik, który jest objęty rozkładem DB, ale do godziny 18:00 trzeba jego telefonicznie zamówić. Raz nim wracałem i oprócz mnie jechała jeszcze jedna osoba, która wysiadła w Tantow. Nikt się nie dosiadał po drodze, więc do Szczecina dojechałem sam.

-- Штирлиц

Штирлиц

wysłane przez dinek4541

Mam pytanie, czy BBT jest ważny w EC do/z Pragi na odcinku Angermuende-Berlin-Angermuende? Na http://www.bahn.de/regional/view/regionen/berlin_brbg/info/vbb_ic_nutzung.shtml co prawda nie ma go wymienionego, ale w wyszukiwarce vbb-fahrinfo.de jest podane, że na właśnie na tym odcinku BBT jest honorowane również w nim.

wysłane przez paki

Z tego, co znalazłem, BBT nie jest honorowany w tympociągu, ale dowiedz się jeszcze w VBB, mailowo lub telefonicznie ;)

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez pioko17 38

dinek4541 napisał(a):

> Mam pytanie, czy BBT jest ważny w EC do/z Pragi na odcinku > Angermuende-Berlin-Angermuende? Na

Tak, na odcinku Angermunde - Berlin jest honorowany, a w zasadzie, to można na nim jechać już od Tantow.

A jest tak dlatego, bo PKPIC ma jakieś widzimisię i nie mogą się dogadać z DB w sprawie podziałów z zysków...