Forum

Gość specjalny w starych barwach

Dziś skład pociągu TLK 38107 relacji Kraków Płaszów - Szczecin Główny przyprowadziła lokomotywa 046 w brązowo-pomarańczowym malowaniu.

wysłane przez zack1989 12

W informacjach "Z kraju" jest napisane, że będzie się pojawiał na tej linii.

"Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"

wysłane przez kalapele

zack1989 napisał(a):

> W informacjach "Z kraju" jest napisane, że będzie się > pojawiał na tej linii.

Dokładnie EP09 przyjeżdża do Poznania i tam powinna nastąpić wyczepka ale zaś ino Leon nie ma maszyn i śle dalej do Szczecina ;) A że te dziewiątki są krakowskie i raczej muszą wrócić do Krakowa także wracają tym samym pociągiem następnego dnia.

-- Jestem z Kozanowa czytaj jestem Kozakiem

wysłane przez Bodek

zack1989 napisał(a):

> W informacjach "Z kraju" jest napisane, że będzie się > pojawiał na tej linii.

Wczoraj EP09 pojawiła się także na IC Prus z Warszawy.
Bodek napisał(a):

> Wczoraj EP09 pojawiła się także na IC Prus z Warszawy.

No, to szykuje się ciekawy rozkład. Co dwa dni EP09 na Barbakanie, od czasu do czasu na Chrobrym i Bolku. No to czekamy na Husarza. Czasami EU44 ciągnie Chrobrego między Poznaniem a Wawą. Może się kiedyś zdarzy jakaś sytuacja losowa? :D

wysłane przez MarcinB

pioko17 napisał(a):

> No, to szykuje się ciekawy rozkład. Co dwa dni EP09 na > Barbakanie,

Na "Barbakanie" to tylko "byka" można zobaczyć.

> Czasami EU44 ciągnie Chrobrego między Poznaniem a > Wawą. Może się kiedyś zdarzy jakaś sytuacja losowa? :D

Chyba zbyt mało ich mają, by stać ich było na taka rozrzutność.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Mr_Reaper napisał(a):

> Na "Barbakanie" to tylko "byka" można zobaczyć.

Nie udawaj idioty. Wiesz o jakim Barbanie toczy się dyskusja.

> Chyba zbyt mało ich mają, by stać ich było na taka > rozrzutność.

Ale ja pisałem o sytuacji skrajnie losowej...

wysłane przez MarcinB

pioko17 napisał(a):

> Mr_Reaper napisał(a):

> > Na "Barbakanie" to tylko "byka" można zobaczyć. >  > Nie udawaj idioty.

Szanowny panie kolego, próbowałem się jedynie postawić na miejscu osoby, piszącej post, na który odpowiadałem. Nie wyszło, więc przepraszam za to.

> Wiesz o jakim Barbanie toczy się dyskusja.

"Barban"? Hmm, ten tego, to nie wiem, nigdy jeszcze nie dostałem, bo staram się zachowywać w barach kulturalniej niż na forum. Natomiast bardzo dobrze kojarzę i nawet pamiętam o jakim to "Barbakanie" piszesz. Wiesz, ten pociąg już dwa lata nie jeździ, a obecny IR "Barbakan" jest prowadzony przez ET22. Czasy się zmieniły i pociągi również, i to co dla Ciebie jest "Barbakanem", dla mnie jest "Włókniarzem", choć nie polecam tego nazewnictwa, ponieważ wprowadza w błąd. Nazwijmy go umownie "Barbaniarz"

> Ale ja pisałem o sytuacji skrajnie losowej...

Chyba tylko przejazd pokazowy wchodzi w rachubę.

wysłane przez MaK

pioko17 napisał(a):

  > Może się kiedyś zdarzy jakaś sytuacja losowa? :D

Na linię gdzie V max = 100km/h? Raczej wątpliwe.

wysłane przez kalapele

MaK napisał(a):

> Na linię gdzie V max = 100km/h?

Dlaczego 100 km/h ?

wysłane przez MaK

kalapele napisał(a):

> Dlaczego 100 km/h ?

Degradacja z powodu złego stanu technicznego... Tylko nie pamiętam, czy Krzyż - Szczecin, czy Stargard - Szczecin.
MaK napisał(a):

> kalapele napisał(a):

> > Dlaczego 100 km/h ? >  > Degradacja z powodu złego stanu technicznego... Tylko nie pamiętam, > czy Krzyż - Szczecin, czy Stargard - Szczecin.

Poznań - Krzyż. Nie zmienia to faktu, że za Krzyżem są AŻ 4 kilometry na 140 :)

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Bodek

Mareczek napisał(a):

>  > Poznań - Krzyż. Nie zmienia to faktu, że za Krzyżem są AŻ 4 > kilometry na 140 :)

Poza tym 100 w torze nr 1 jest ciągle na odcinku Stargard - Reptowo.

Nie zmienia to jednak faktu, że nawet gdyby było tu 140, Taurusa w Szczecinie nie zobaczymy. Z prostej przyczyny - odcinek Poznań - Szczecin obsługują maszyniści ze Szczecina, którzy nie mają "papierów" na Taurusy, a jedynie na dziewiątki. Warszawscy mechowie jeżdżą do Poznania i Rzepina, a do Szczecina niestety już nie. Stąd żadnej "egzotycznej" maszyny tu raczej nie zobaczymy.
Bodek napisał(a):

> Z prostej przyczyny - odcinek Poznań - > Szczecin obsługują maszyniści ze Szczecina, którzy nie mają > "papierów" na Taurusy, a jedynie na dziewiątki.

Nie tylko, bo Poznań też jeździ, właśnie dziewiątkami. Do tego dochodzą też maszyniścy z Gdyni.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez kalapele

A Leony nie mają autoryzacji na Husarza?

wysłane przez Bodek

kalapele napisał(a):

> A Leony nie mają autoryzacji na Husarza?

A co (kto) to są Leony i dlaczego? Proponowałbym jednak używania na forum "normalnych" określeń, a nie jakichś wydumanych na podstawie własnych przemyśleń bądź antypatii.

wysłane przez Bodek

Mareczek napisał(a):

>  > Nie tylko, bo Poznań też jeździ, właśnie dziewiątkami. Do tego > dochodzą też maszyniścy z Gdyni.

No fakt, o Poznaniakach zapomniałem, ale czy oni są przeszkoleni na coś innego niż dziewiątki (nie licząc klasycznych siódemek itp.)? Np. na EP05 przeszkolenia nie mieli i to było głównym powodem nie zaglądania do Szczecina pojazdów tej serii.

A o gdyńskich nie wiedziałem. Czy aby na pewno? Bo to jakby nie ich trasa - ani z, ani do Gdyni :)
Bodek napisał(a):

> No fakt, o Poznaniakach zapomniałem, ale czy oni są przeszkoleni na > coś innego niż dziewiątki (nie licząc klasycznych siódemek itp.)? > Np. na EP05 przeszkolenia nie mieli i to było głównym powodem nie > zaglądania do Szczecina pojazdów tej serii.

No ale krakowiak raczej do Szczecina aż nie jedzie? Nie pozostaje nikt inny jak poznaniak.

> A o gdyńskich nie wiedziałem. Czy aby na pewno? Bo to jakby nie ich > trasa - ani z, ani do Gdyni :)

Kółeczka ala Słupsk - Szczecin - Poznań - Białogard - Słupsk.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez kalapele

Bodek napisał(a):

> Np. na EP05 przeszkolenia nie mieli i to było głównym powodem nie > zaglądania do Szczecina pojazdów tej serii.

Z tego co wiem to Warszawiacy przyjeżdżali na EP05 do Niebuszewa.

Mareczek napisał(a):

> Kółeczka ala Słupsk - Szczecin - > Poznań - Białogard - Słupsk.

Ani Słupsk ani Gdynia nie ma szlaku Szczecin - Poznań

btw. Szczecińscy maszyniści mają szlak Poznań - Kołobrzeg (przez Wrzosowo)

aha i wydaje mi się że Poznańscy maszyniści mogą mieć autoryzację na EU44, ponieważ ci z Rzepina jeździli na Traxx`ach (EU43) i to mogło by za nimi przemawiać. chyba =]

-- Jestem z Kozanowa czytaj jestem Kozakiem

wysłane przez Bodek

kalapele napisał(a):

>  > Z tego co wiem to Warszawiacy przyjeżdżali na EP05 do Niebuszewa. > 

Zgadza się, ale po raz ostatni było to w latach 90. XX wieku. Od tego czasu drużyny warszawskie do Szczecina nie zaglądają.