Forum

Mróz w Regio Ekspres

wysłane przez pioko17 37

Widmo ekspres, regio syf.

Niestety, ale innego określenia nie znajde. Niektórzy nazywali to pociągiem widmo.

Dziś rano cały skład był pozbawiony ogrzewania. Niektórzy co wsiadali na Głównym do całego zimnego składu, mieli szczęście. Okazało się, że TRZY przedziały w całym pociągu były ogrzewane. Jak to możliwe?

Najgorzej było w ostatnim wagonie. Można tam było noramlnie lepić bałwany!

Jak to możliwe, że szczecińscy konduktorzy przyjęli skład.

Sytuacja zmieniła się nieco w Poznaniu. Obsługa się zbuntowała i powiedziała nie, czego efektem było 90 minut w plecy, ale za to dwa ciepłe wagony.

Drugi paradoks to to, że miałem zarezerwowane miejscówki, a w składzie NIE BYŁo żadnych miejscówek!!! Nie pojawily się Malbora a pozostałe wagony nie miały rezerwacji... Jak to możliwe?

Niestety, to mój pierwszy przejazd RExem i niestety jestem głęboko zawiedziony.

wysłane przez MarcinB

pioko17 napisał(a):

> Dziś rano cały skład był pozbawiony ogrzewania. > Niektórzy co wsiadali na Głównym do całego zimnego > składu, mieli szczęście. Okazało się, że TRZY > przedziały w całym pociągu były ogrzewane. Jak to > możliwe?

W takim razie, zepsuł się przez samo stanie nocą na bocznicy, albo ktoś celowo tak robi lub podmienili wagony Wczoraj na powrotnym z Warszawy (była zielona dwójka, zdegradowana czerwona jedynka i jedynka w malowaniu a'la Marlboro) w całym pociągu, był tylko jeden przedział bez ogrzewania. Zamknięty i oklejony przez drużynę konduktorską.

> Najgorzej było w ostatnim wagonie. Można tam było > noramlnie lepić bałwany!

Ja w sumie też mogłem na ramie okiennej rysować na szronie, ale w przedziale było ciepło. Na korytarzach wiało, ale wychodzi brak znośnego taboru.

> Drugi paradoks to to, że miałem zarezerwowane miejscówki, > a w składzie NIE BYŁo żadnych miejscówek!!! Nie pojawily > się Malbora a pozostałe wagony nie miały rezerwacji... > Jak to możliwe?

Wczoraj też nie było wagonów bezprzedziałowych, a tylko w nich istnieje możliwość rezerwacji. Co się z nimi stało? Tego nie wiem. A tak na marginesie to komfort podróży jest dużo większy w starszych jedynkach, niż w tych nowoczesnych. Oczywiście pod warunkiem, że ogrzewanie działa.

> Niestety, to mój pierwszy przejazd RExem i niestety jestem > głęboko zawiedziony.

Nie ostatni, to gwarantuję ;)