Forum

REGIOekspres z kłopotami

Wczoraj w pociągu Re 81120 relacji Szczecin Główny - Warszawa Wschodnia, zestawionym z czterech zmodernizowanych wagonów typu 161A i 162A ("marlboro") i lokomotywy 125, nastąpiła awaria jednego z wagonów. Na stacji Krzyż za pomocą lokomotywy pociągowej został on odstawiony na boczny tor. Manewry, jak i konieczność przepuszczenia innego pociągu (TLK) spowodowały opóźnienie około 50 minut, które nie zostało zredukowane do Poznania.

wysłane przez Korczian

Właściwie, co uległo awarii w tym wagonie? Obstawiam, że hamulce.

Vmax>=160 na D29-351!

wysłane przez LinX 13

Korczian napisał(a):

> Właściwie, co uległo awarii w tym wagonie? Obstawiam, że > hamulce.

Prawdopodobnie tak, nie byłem tego pewnym więc nie dodawałem.

wysłane przez pioko17 37

Po pierwsze, na Re Mewa jeżdżą zawsze trzy zmodernizowane "malbora" (pozostałe trzy jeżdżą na Re Mazowsze, a w sumie jest ich 6), a czwarty wagon, to zapewne był 112A pomalowany w te barwy.

Po drugie są trzy typy "malborów", a nie dwa - 161A, 162A i 163A.

wysłane przez LinX 13

pioko17 napisał(a):

> Po pierwsze, na Re Mewa jeżdżą zawsze trzy zmodernizowane > "malbora" (pozostałe trzy jeżdżą na Re Mazowsze, a w > sumie jest ich 6), a czwarty wagon, to zapewne był 112A > pomalowany w te barwy.

No ale jak widać jechały cztery.

> Po drugie są trzy typy "malborów", a nie dwa - 161A, 162A i > 163A.

Oczywiście, to jest jasne, ale to nie znaczy że trzy na raz jeżdzą w jednym składzie. Co do 163A nie byłem pewnym czy był w składzie więc nie ma co rzucać słów na wiatr.

wysłane przez pioko17 37

LinX napisał(a):

[ciach]

To ciekaw co w takim razie pojechalo na Mazowsze, bo z tego co Ty napisales wynika ze w składzie były dwa poznańskie wagony. Obserwuję ten skład od jakiegoś czasu i właśnie jeździ zawsze w podanym przeze mnie zestawieniu, poza krótkim okresem gdy malbora miały rewizję. Ale jeśli rzeczywiście napisałeś jak było faktycznie to nie bede podważał :P