Forum

Zmiany na torach. Morze pociągów nad morze

29 wakacyjnych połączeń uruchamia spółka PKP Intercity. Prawie połowa - to pociągi dojeżdżające do zachodniopomorskich miejscowości. Nowości szykuje też spółka Przewozy Regionalne. Zła wiadomość jest taka, że - przynajmniej do grudnia - szczecinianie nie mają szans na wieczorny powrót koleją z Warszawy.
"Z kolei Świnoujście i Szczecin otrzymają bezpośrednie połączenie z Jelenią Górą."

Miła niespodzianka, bo pierwotnie "Barbakan" miał dodatkowo w sezonie prowadzić wagony tylko do Wrocławia. Rozłączanie z częścią składu do Krakowa odbywać się będzie na stacji Ostrów Wlkp.

-- Stettin, okolice MTiK (ZN)...

Szczecin /ZP, okolice MTiK...

wysłane przez Pszczolek

Może mi ktoś powiedzieć czy ten IR w nowym rozkładzie przyjechał kiedyś o czasie? Dzisiaj w Szczecinie +80. W Wysokiej było +70 i nie wystarczyło na załapanie się na 88959. Pytam bo jak mam siedzieć ponad godzinę w Sz-nie i potem w Wysokiej to wolę posiedzieć w pracy i zrobić zapas, jechać 88336 by w inne dni pojechać sobie 88332.

wysłane przez Lukasy

Pszczolek napisał(a):

> Może mi ktoś powiedzieć czy ten IR w nowym rozkładzie > przyjechał kiedyś o czasie? Dzisiaj w Szczecinie +80. W > Wysokiej było +70 i nie wystarczyło na załapanie się na > 88959. Pytam bo jak mam siedzieć ponad godzinę w Sz-nie i > potem w Wysokiej to wolę posiedzieć w pracy i zrobić > zapas, jechać 88336 by w inne dni pojechać sobie 88332.

Pociąg 38520 prowadzi grupę wagonów z Jeleniej Góry, kursującą przez Wrocław i Ostrów Wlkp., gdzie są dołączane. Odbywa się to z opóźnieniem, bo łącznik z Jeleniej Góry do Ostrowa Wlkp. kursuje objazdem przez Milicz i Krotoszyn przez wykolejenie, jakie wydarzyło się na "podstawowej trasie" przez Odolanów - wykolejony wagon w składzie pociągu towarowego przejechał odcinek ~6 km i gdzieś do połowy lipca trasa ta będzie zamknięta z powodu remontu torów na tym odcinku. Pociąg "podstawowy" jadący z Krakowa przez to doznaje codziennie ~60 minut opóźnienia, musi czekać na opóźniony łącznik z Jeleniej Góry.

Mam nadzieję, że nie zagmatwałem.

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez Pszczolek

Lukasy napisał(a):

[ciach!]

Spoko dzięki. Dzisiaj na infokolej mi napisali, że łączenie odbywa się od dzisiaj w Poznaniu i opóźnienie będzie mniejsze, ale dziś znowu +80.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez mike_1994

Przy okazji odświeżenia wątku - gdzieś w połowie czerwca zniknęły informacje nt. lotów Szczecin - Kraków, najwidoczniej nic nie wskazywało na duże obłożenie, w wyniku czego LOT zrezygnował z tych rejsów.

wysłane przez mxk

mike_1994 napisał(a):

> Przy okazji odświeżenia wątku - gdzieś w połowie czerwca > zniknęły informacje nt. lotów Szczecin - Kraków, > najwidoczniej nic nie wskazywało na duże obłożenie, w > wyniku czego LOT zrezygnował z tych rejsów.

To nie obłożenie było problemem ;) Jak nie wiadomo o co, to chodzi o pieniądze. Tak samo jak Szczecin zobaczyły Kraków: Poznań oraz Rzeszów.

-- Od tego są nogi, by łazić na nich...

"Myślenie nic nie kosztuje. Płaci się za bezmyślność"