Forum

Koniec poczty

Poczta Polska zerwała umowę z PKP Intercity na przewóz przesyłek w wagonach pocztowych, które kursowały w pociągu TLK 83200/38201 (83510/38511) - tj. dawny "Przemyślanin" - na trasie Szczecin Główny - Kraków Płaszów.

wysłane przez Korczian

No, no, no... Pewien etap się zakończył. Zresztą, tam było jeszcze cokolwiek przewożone? Czy było, bo było?

A teraz najważniejsze pytanie - co się stanie z wagonami pocztowymi? Przebudowa czy palnik? Znając PIC - palnik :/

Vmax>=160 na D29-351!

wysłane przez Lukasy

Korczian napisał(a):

> A teraz najważniejsze pytanie - co się stanie z wagonami > pocztowymi? Przebudowa czy palnik? Znając PIC - palnik :/

To nie IC jest właścicielem wagonów pocztowych, a Poczta Polska.

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez Korczian

Lukasy napisał(a):

> To nie IC jest właścicielem wagonów pocztowych, a Poczta > Polska.

Ups... Mój błąd. Dziękuję za sprostowanie :) Ale tak czy siak - los wagonów chyba jest przesądzony. Skoro koniec poczty, to i wagony już tylko zawadzają.

Vmax>=160 na D29-351!

wysłane przez LinX 13

Niestety, pokazuje to jak już nisko w hierarchi ważność znajduję się w Polsce kolej...

wysłane przez kalapele

Dzisiaj tj (29.05) wagon pocztowy wrócił na "Przemyślu" do Szczecina pewnie będzie stał na Łęgach i robił za magazyn.

wysłane przez Cezar007 2

Bodajże w Lublinie wagon pocztowy jest (był) wykorzystywany jako jedno z pomieszczeń poczty, obok toru znajduje się budynek poczty :) Czy jest tak do chwili obecnej - nie wiem, było tak, jak pracowałem w barowym na Portowcu, w 2008 roku :) Szkoda, że era pocztowców się skończyła...

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)

wysłane przez Mariusz_W

Co się stanie z paczkarnią na Dworcu Głównym?

wysłane przez Mareczek 5

Mariusz_W napisał(a):

> Co się stanie z paczkarnią na Dworcu Głównym?

Chyba dalej będzie jako sortownia.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Lukasy

Jeśli dobrze zrozumiałem pytanie, to obiekt raczej będzie dalej służył samochodom.

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/