Forum

Zachodniopomorskie: Kolej Bałtycka i samorządy chcą...

Jest szansa, że niebawem na trasie Połczyn-Zdrój - Barlinek pasażerowie będą się własnoręcznie wozić.
Hmmm, na odcinku Połczyn - Złocieniec od jakiś 10 lat nie ma torów...
> Hmmm, na odcinku Połczyn - Złocieniec od jakiś 10 lat nie > ma torów...

Raczej na Połczyn - Grotniki jest droga rowerowa
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
wojtazz napisał(a):

> Raczej na Połczyn - Grotniki jest droga rowerowa

A dalej do Złocieńca i później przez Wierzchowo Pomorskie do jednostki w Mirosławcu prowadzone są przewozy towarowe, więc to raczej wyklucza istnienie kolejki drezynowej.

Co innego w przypadku odcinka np. z Kalisza Pomorskiego przez Drawno do Choszczna, chociaż tam już chyba ktoś z kolegów jeździ? Z obserwacji szlaku Choszczno - Barlinek: większość przejazdów kolejowych rozebrana i zaasfaltowana, sporo ubytków w lasach i prawie cała stacja w Barlinku rozebrana.

Może lepiej byłoby zrobić kolej drezynową ze Smardzka do Połczyna Zdroju, jako uzupełnienie tej ścieżki rowerowej Połczyn - Złocieniec?
margor napisał(a):

> Hmmm, na odcinku Połczyn - Złocieniec od jakiś 10 lat nie > ma torów...

Istnieje jeszcze takie coś jak gokart szynowy (GS), czyli pojazd do jazdy zarówno po drogach jak u po torze. Reszte dopowiedz sobie sam...

Co do odcinka Złocieniec - Borujsko, to jestem sceptycznie nastawiony. Ale najbardziej prawdopodobnymi odcinkami, na których uda się jeździć drezynami, to Mirosławiec - Kalisz Pomorski - Choszczno. Jak wyjdzie, zobaczymy - są chęci ze strony Urzędu Marszałkowskiego oraz samorządów.
Sakorius napisał(a):

> Istnieje jeszcze takie coś jak gokart szynowy (GS), czyli > pojazd do jazdy zarówno po drogach jak u po torze.

Nie przejedziesz nim po tej ścieżce. Jest kilka przeszkód: około 5 kilometrów drogi polnej, z czego połowa to zarośnięta ścieżka oraz betonowe przewężenia, w których taki pojazd może się nie zmieścić. Po za tym, nie wiem czy jazda takim gokartem po ścieżce rowerowej byłaby zgodna z prawem.