Forum

Nieczynny peron 2a na stacji Stargard Szczeciński, z...

zdjęcie
Nieczynny peron 2a na stacji Stargard Szczeciński, z którego ruszały niegdyś pociągi w kierunku Piły oraz Bydgoszczy
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Warto dodać że odjeżdżały stąd także pociągi do Pyrzyc/Myśliborza/Kostrzyna.
LinX napisał(a):

> Warto dodać że odjeżdżały stąd także pociągi do > Pyrzyc/Myśliborza/Kostrzyna.

Owszem fakt, ale chodziło mi o możliwie krótki opis zdjęcia. Jeśli natomiast chodzi o pociągi do Pyrzyc, to przeważnie odjeżdżały one z peronu 3, co było dla mnie lekkim zdziwieniem, bo byłem przekonania, iż peron 2a na stacji w Stargardzie Szczecińskim, był wyłącznie dla pociągów udających się do/z wymienionych przez Ciebie miejscowości.

-- 78127 gotowy do odjazdu
sulzer napisał(a):

> Jeśli natomiast chodzi o pociągi do Pyrzyc, to przeważnie > odjeżdżały one z peronu 3, co było dla mnie lekkim > zdziwieniem, bo byłem przekonania, iż peron 2a na stacji w > Stargardzie Szczecińskim, był wyłącznie dla pociągów > udających się do/z wymienionych przez Ciebie miejscowości.

Myślę że mniejsze natężenie ruchu spowodowało że startowały także z 3go, bo wedle moich informacji, 30 lat temu jeździły głównie z 2a w stronę Pyrzyc.
LinX napisał(a):

> Myślę że mniejsze natężenie ruchu spowodowało że > startowały także z 3go, bo wedle moich informacji, 30 lat temu > jeździły głównie z 2a w stronę Pyrzyc.

To wydaje się trochę kłopotliwe rozwiązanie, bo wymagało cięcia przebiegów z linią nr 351. Ja z początku lat 90 pamiętam jak z peronu 2a startowały pociągi do Piły oraz do Szczecinka (te które tu rozpoczynały bieg).