Forum

Pociąg ma opóźnienie? Dostaniesz SMS-a

Nową usługę dla swoich pasażerów wprowadzają PKP Przewozy Regionalne.
Pytanie do zorietowanych (Wojtek?). Na jakiej zasadzie przychodzi SMS? Czy podróżny musi wysłać zapytanie (wpisuje jakąś tam treść SMS-a i wysyła na dany numer), czy subskrybuje powiadamianie i przychodzi mu SMS "z góry" na komórkę? Jeżeli to drugie, na jakiej zasadzie?

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Mareczek napisał(a):

> Pytanie do zorietowanych (Wojtek?). Na jakiej zasadzie > przychodzi SMS? Czy podróżny musi wysłać zapytanie

Powiem tak, dzisiaj przyszły materiały z Centrali (plakaty i ulotki), ale z powodu natłoku obowiązków nie było czasu się dokładnie z tym zapoznać. Z tego co zdołałem wyczytać to podróżny wysyła sms o odpowiedniej treści i otrzymuje wiadomości dotyczące interesującej go linii.
wojtazz napisał(a):

> podróżny wysyła sms o odpowiedniej treści i otrzymuje > wiadomości dotyczące interesującej go linii.

Dzięki za info. Jakiś spis możnaby poprosić ;)

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Mareczek napisał(a):

>  > Dzięki za info. Jakiś spis możnaby poprosić ;)

http://www.isms.pl/ tu chyba wszystko jest :)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Pszczolek

Zarestrowałem sobie usługę na trasie Szczecin - Świnoujście i Goleniów - Kamień. Dzisiaj dostałem pierwszego sms o 80. minutowym opóźnieniu pociągu 88424 ze Świnoujścia do Szczecina. Pociąg miał mieć wyjazd o 7:48. Sms przyszedł chyba, gdy skład chyba wyruszył w trasę, czyli koło 8:53. Czyli informacja ta dla podróżnych oczekujących na początku trasy wg. mnie przychodzi za późno.

wysłane przez MaK

Pszczolek napisał(a):

> Zarestrowałem sobie usługę na trasie Szczecin - > Świnoujście i Goleniów - Kamień. Dzisiaj dostałem > pierwszego sms o 80. minutowym opóźnieniu pociągu 88424 ze > Świnoujścia do Szczecina. Pociąg miał mieć wyjazd o > 7:48. Sms przyszedł chyba, gdy skład chyba wyruszył w > trasę, czyli koło 8:53. Czyli informacja ta dla > podróżnych oczekujących na początku trasy wg. mnie > przychodzi za późno.

To teraz powiedz mi, kiedy byś chciał żeby sms przychodził?

wysłane przez wojtazz 42

MaK napisał(a):

> To teraz powiedz mi, kiedy byś chciał żeby sms przychodził?

No jak kiedy? Zanim pociąg dozna opóźnienia ;)

wysłane przez mike_1994

wojtazz napisał(a):

> No jak kiedy? Zanim pociąg dozna opóźnienia ;)

Jeden SMS o tym, że pociąg nie odjechał o czasie ze stacji początkowej bądź innej stacji na przystanku lub trasie, a drugi po odjeździe wraz z podaną ilością opóźnienia.

wysłane przez MaK

mike_1994 napisał(a):

> Jeden SMS o tym, że pociąg nie odjechał o czasie ze stacji > początkowej bądź innej stacji na przystanku lub trasie, a drugi > po odjeździe wraz z podaną ilością opóźnienia.

Jest to jakieś wyjście. Ale fakt, gorzej jak ktoś wsiada w Dąbiu do pociągu z Głównego. Co by nie było, można by przedstawić swoje propozycje. Może coś poprawią.

Ale jeszcze inna beczka. System jest powiązany bezpośrednio z systemem SEPE. A tam, to samo widzą dyżurni. Widz planowo jadący pociąg z Rzepina, po czym w godzinę jego przyjazdu okazuje się, że on jeszcze nie ruszył.

wysłane przez Pszczolek

mike_1994 napisał(a):

> wojtazz napisał(a):

> > No jak kiedy? Zanim pociąg dozna opóźnienia ;) >  > Jeden SMS o tym, że pociąg nie odjechał o czasie ze stacji > początkowej bądź innej stacji na przystanku lub trasie, a drugi > po odjeździe wraz z podaną ilością opóźnienia.

Tak jak pisze mike_1994, jeden sms, np 10 minut po planowym czasie odjazdu, że pociąg nie ruszył planowo. Wielkość opóźnienia nie jest znana, podana zostanie następnym sms. Drugi już z wielkością opóźnienia.

Da się? Nie najlepiej się pośmiać.

wysłane przez Pszczolek

Dzisiaj miałem "przyjemność" jazdy 88951, planowy odjazd 16:06 z Wysokiej do Kamienia, jednostka zdefektowała tuż po odjeździe (szczegóły w newsroomie). SMS o 90 min. opóźnieniu przyszedł po około 10-15 min. i pokrył się niemalże w czasie z informacją udzielaną przez kierownika pociągu. Podobnie było z aktualizacją czasu opóźnienia do 110 min., czyli podsumowując jest lepiej.

wysłane przez Bukowy

Pszczolek napisał(a):

> czyli podsumowując jest lepiej.

No właśnie nie do końca. Zarejestrowałem sobie usługę na trasie do Kalisza Pomorskiego i od pewnego czasu informacje o tym, że pociąg odjeżdżający o 4:37 ma opóźnienie przychodzą ok. 7.

Hmn, orientuje się ktoś jak będzie teraz wyglądała sytuacja z Wałczem? Będzie możliwość bezpłatnego zarejestrowania na innej trasie?

wysłane przez Pszczolek

Dzisiaj pociąg odjeżdżający o 6.03 z Kamienia do Szczecina Głównego zdefektował w Szczecinie Dąbiu ok. 7.13. Sms, że został odwołany (choć przydałby się informacja na jakim odcinku) przyszedł o 7.26, więc dobrze. Jak widać jest to kwestia godziny o której się to dzieje.

Co ciekawe pasażerowie za zgodą kierownika pociągu przesiedli do opóźnionego TLK z Krakowa do Świnoujścia.