Forum

Informacja PKP: Pro-szę-mó-wić-po-pol-sku

"Pro-szę-mó-wić-po-pol-sku". Taką pomoc proponowano turystom i gościom w okienku Informacji PKP na dworcu Szczecin Główny. W tym samym czasie w Szczecinie odbywały się Mistrzostwa Europy w pływaniu.

wysłane przez Korczian

Osobiście już to przerabiałem. Jeden pan (Niemiec) chciał się dostać pociągiem do Berlina. Najbliższym jednak był pociąg do Angermuende, gdzie trzeba było się przesiąść na pociąg do Berlina.

Powiedział mi później (cała rozmowa w angielskim, mój niemiecki leży i kwiczy), że nie mógł kompletnie się porozumieć w żadnej z kas; że od 20 minut tu stoi i nie wie co robić, bo nikt w kasach nie zna języka w stopniu podstawowym.

Zaś wczoraj bardzo podobna sytuacja - dwóch młodych Niemców szukało kogoś, kto zna angielski/niemiecki i pomoże kupić im bilety (jeden potrzebował do Lubeki, drugi do Poznania). Na ich szczęście pomogła im kobieta z kolejki. Usłyszałem nawet, jak narzekali, że nikt w kasach nie może im pomóc, bo "I don't speak English/Ich verstehe nicht." :(

Jak na stację, gdzie kursują pociągi transgraniczne (z/do Niemiec) i międzynarodowe (do/z Czech) jest to wpadka niemiłosierna. Ciekawe, czy coś zmieni się do 2013 roku, kiedy do Szczecina przyjadą siatkarze na MŚ, a za nimi kibice... :/

P.S. Co do wspomnianych w artykule Francuzów - oni uwielbiają swój dziwaczny język i twierdzą, że to inni powinni uczyć się francuskiego, a nie oni języków obcych (potwierdzone przez znajomego, który mieszkał we Francji kilka dobrych lat) ;)

-- Pierwsza kartka. (;

Vmax>=160 na D29-351!
Informacja PKP: Pro-szę-mó-wić-po-pol-sku · 12 lat temu · Korczian
OT-coś się zmienia ;) · 12 lat temu · torwid 
Re: OT-coś się zmienia ;) · 12 lat temu · MaK
Re: OT-coś się zmienia ;) · 12 lat temu · Korczian