Forum

Słowacki "jamnik" w Szczecinie

Dziś do Szczecina zawitała słowacka lokomotywa 020. Przyprowadziła ona zwarty skład ładownych węglarek do Portu Centralnego, po czym udała się luzem do Świnoujścia.

wysłane przez pioko17 37

Skład ten kursuje codziennie już od 1 stycznia. Przyjeżdża do Szczecina od strony Poznania, następnie w powrotną drogą kieruje się nadodrzanką. Na polskim odcinku kursuje pod banderą wrocławskiego przewoźnika STK.

wysłane przez marko 4

pioko17 napisał(a):

> Skład ten kursuje codziennie już od 1 stycznia.

Nie zauważyłem tego "codziennie"
marko napisał(a):

> Nie zauważyłem tego "codziennie"

No racja, może trochę nad wyrost, ale go już kilka razy widziałem. :)

wysłane przez Korczian

marko napisał(a):

> Nie zauważyłem tego "codziennie"

Czy codziennie to nie wiem, ale przewozy wg ST43.pl są dosyć regularne i mają się odbywać przez najbliższe 2 lata. Jedno ze zdjęć maszyny na szlaku: http://www.st43.pl/4galery/details.php?image_id=5861

Swoją drogą, mi się ten lok bardzo podoba. :)

-- Stacja: współpracownik redakcji :D
Następna stacja: kto wie...?

Vmax>=160 na D29-351!
W poniedziałek wymieniony lok odpoczywał na torach postojowych w Świnoujściu.

wysłane przez sulzer

Ja dostałem info, odnośnie tego loka, od mojego znajomego, który zna dyżurnego ruchu z "Dąbia", i tak już z kilkudniowym wyprzedzeniem wiadomo było coś na temat słowackiego taboru na naszych szlakach. Pierwszy przejazd miał miejsce ok 1 godziny w nocy, przez stację w Stargardzie Szczecińskim, a linia wzdłuż zalewu to była kwestia czasu zanim ktoś by to wyczaił :) Niemniej jednak, bardzo ciekawe zdarzenie, oby więcej zagranicznych loków na naszym terenie, zawsze to jakaś odmienność dla tych, którzy czają się z aparatem przy nasypie na coś konkretnego.

-- 78127 gotowy do odjazdu