Forum

Słowacki "jamnik" w Szczecinie

Dziś do Szczecina zawitała słowacka lokomotywa 020. Przyprowadziła ona zwarty skład ładownych węglarek do Portu Centralnego, po czym udała się luzem do Świnoujścia.
Słowacki "jamnik" w Szczecinie

wysłane przez pioko17 37

Skład ten kursuje codziennie już od 1 stycznia. Przyjeżdża do Szczecina od strony Poznania, następnie w powrotną drogą kieruje się nadodrzanką. Na polskim odcinku kursuje pod banderą wrocławskiego przewoźnika STK.
Re: Słowacki "jamnik" w Szczecinie

wysłane przez marko 4

pioko17 napisał(a):

> Skład ten kursuje codziennie już od 1 stycznia.

Nie zauważyłem tego "codziennie"
marko napisał(a):

> Nie zauważyłem tego "codziennie"

No racja, może trochę nad wyrost, ale go już kilka razy widziałem. :)
Re: Słowacki "jamnik" w Szczecinie

wysłane przez Korczian

marko napisał(a):

> Nie zauważyłem tego "codziennie"

Czy codziennie to nie wiem, ale przewozy wg ST43.pl są dosyć regularne i mają się odbywać przez najbliższe 2 lata. Jedno ze zdjęć maszyny na szlaku: http://www.st43.pl/4galery/details.php?image_id=5861

Swoją drogą, mi się ten lok bardzo podoba. :)

-- Stacja: współpracownik redakcji :D
Następna stacja: kto wie...?

Vmax>=160 na D29-351!
W poniedziałek wymieniony lok odpoczywał na torach postojowych w Świnoujściu.
Słowacki "Jamnik" w Szczecinie

wysłane przez sulzer

Ja dostałem info, odnośnie tego loka, od mojego znajomego, który zna dyżurnego ruchu z "Dąbia", i tak już z kilkudniowym wyprzedzeniem wiadomo było coś na temat słowackiego taboru na naszych szlakach. Pierwszy przejazd miał miejsce ok 1 godziny w nocy, przez stację w Stargardzie Szczecińskim, a linia wzdłuż zalewu to była kwestia czasu zanim ktoś by to wyczaił :) Niemniej jednak, bardzo ciekawe zdarzenie, oby więcej zagranicznych loków na naszym terenie, zawsze to jakaś odmienność dla tych, którzy czają się z aparatem przy nasypie na coś konkretnego.

-- 78127 gotowy do odjazdu