Forum

Wagony pocztowe idą na złom

- W Polsce nie ma odpowiednich przepisów dla takich sytuacji. Tu na zachodzie jest zupełnie inaczej, dba się o zabytki - mówi "Rynkowi Kolejowemu" Robert Kotowski, który bezskutecznie walczył o uratowanie ambulansów pocztowych przed złomowaniem.

wysłane przez sulzer

Czy wiadomo, gdzie teraz znajdują się wagony?

wysłane przez Korczian

sulzer napisał(a):

> Czy wiadomo, gdzie teraz znajdują się wagony?

Jeżeli nikt nie zrobił psikusa, to powinny stać na Porcie. Przynajmniej niedawno (2 dni temu) zdawało mi się, że nikt ich jeszcze nie ruszył z miejsca (acz ostatnio jadę do Szczecina gdy jest ciemno i wracam gdy jest ciemno, więc mogę się mylić).

-- Stacja: współpracownik redakcji :D
Następna stacja: kto wie...?

Vmax>=160 na D29-351!

wysłane przez sulzer

Korczian napisał(a):

> Jeżeli nikt nie zrobił psikusa, to powinny stać na Porcie. > Przynajmniej niedawno (2 dni temu) zdawało mi się, że nikt > ich jeszcze nie ruszył z miejsca (acz ostatnio jadę do > Szczecina gdy jest ciemno i wracam gdy jest ciemno, więc mogę > się mylić).

No Ja właśnie też ostatnio byłem na Porcie, ale było już ciemno, jednak zauważyłem w oddali, jakieś sylwetki wagonów, które miały "ślepe czoło", co jest znakiem rozpoznawalnym w ambulansach. Ale nie byłem na 100% pewny, że to właśnie te przeznaczone do złomowania. To było przed tym jak dowiedziałem się o fakcie, iż wagony te są przeznaczone do kasacji. Myślałem, że skoro zostały wycofane, to jeden przynajmniej pozostanie w Szczecinie, by pełnić funkcję jakiegoś eksponatu w przyszłości. Nawet nie dopuszczałem myśli, że wagony w tak dobrym stanie technicznym zostaną zakwalifikowane do tych, które nie ujechały by nawet metra...horror poprostu...

-- Kolejowy licznik kilometrów 2012 : 497km

wysłane przez DamTram

sulzer napisał(a):

> Czy wiadomo, gdzie teraz znajdują się wagony?

Jakieś 2 tygodnie temu 4 wagony pocztowe stały na bocznicy kolejowej przy ul. Rybnickiej. Z tego co słyszałem, dzień, czy dwa dni wcześniej zostały ograbione z cennych łupów na złomie takich jak przewody miedziane i akumulatory... Stało się to podobno w noc przed ich sprzedażą, ale złomiarz i tak je wziął.

wysłane przez pioko17 37

DamTram napisał(a):

> Jakieś 2 tygodnie temu 4 wagony pocztowe stały na bocznicy > kolejowej przy ul. Rybnickiej.

Czyli wygląda na to, że wiemy, na które złomowisko trafiły. Może się ujda jeszcze jakoś obfotografować. :P

wysłane przez Lukasy

pioko17 napisał(a):

> Czyli wygląda na to, że wiemy, na które złomowisko trafiły. > Może się ujda jeszcze jakoś obfotografować. :P

Nie wiem, czy one jeszcze istnieją.

-- homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/