Forum

Rewal wyremontuje tabor wąskotorówki

Gmina Rewal ogłosiła przetarg na modernizację taboru kolejowego Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w ramach dofinansowywanego z funduszy Unii Europejskiej programu rewitalizacji zabytkowej linii o rozstawie szyn 1000 milimetrów.

wysłane przez margor

Ciekawostki przetargowe: - do modernizacji wyznaczono lokomotywy Lxd2-473 oraz Lxd2-478 (otrzymają m.in. nowe silniki); - wyremontowane zostaną 2 wagony pasażerskie Bxhpi odstawione na torze wyciągowym Muzeum Kolejnictwa; - 2 węglarki niehamowane (używane mi.in. w Cukrowni Gryfice) zostaną przekształcone na pasażerskie kabriolety; - podwozie poniemieckiej platformy do wożenia dłużyć z 1914 roku zostanie wykorzystane do budowy wagonu pasażerskiego retro; - bramkard zostanie przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wyposażony w wieszaki dla rowerów.

wysłane przez Bodek

margor napisał(a):

> - bramkard zostanie przystosowany dla potrzeb osób > niepełnosprawnych oraz wyposażony w wieszaki dla rowerów.

Nie ma czegoś takiego jak bramkard, czy bramkart! Jest braNkard!

wysłane przez margor

Wiem o tym, literówka :)

wysłane przez margor

Ogółem do modernizacji wytypowano 17 pojazdów szynowych, które i tak w większości nie mogłyby być użyte do obsługi ruchu turystycznego w sezonie 2012:

- 1-4 to rumuńskie wagony osobowe FAUR (bez ważnej rewizji, odstawione i nie używane). [Łącznie takich wagonów w Gryficach jest 12 (w tym 2 za płotem Muzeum Kolejnictwa)]; - 5 - MBxd2-301 (niesprawny); - 6 - MBxd2-310 (sprawny); - 7 - brankard typu Fh (bez rewizji); - 8-10 wagony "letniaki" BTxhpi - jeździły w sezonie 2010; - 11 - platforma do przewozu dłużyc na podwoziu z 1914 roku, jeździła okazjonalnie w składzie specjalnych pociągów towarowych; - 12 - wagon barowy, zwany "prezydenckim", jego bliźniak jeździł na Stargardzkiej KD, a obecnie używany jest w Koszalinie; - 13-14 - "buraczane" węglarki typu W, wyciągnięte po latach z krzaków przy lokomotywowni; - 15 - Lxd2-473 - jeździła w sezonie 2010; - 16 - Lxd2-478 - od lat odstawiona w hali starej parowozowni; - 17 - parowozik Px48.
Mnie ciekawi jedna kwestia - gdzie zwycięzca przetargu będzie przeprowadzał remont: czy w miejscu stacjonowania wagonów czy odbędą się transporty do firmy naprawczej. A tak w ogóle to macie jakieś typy co do firm mogących złożyć ofertę w przetargu?
Bosman1980 napisał(a):

> Mnie ciekawi jedna kwestia - gdzie zwycięzca przetargu > będzie przeprowadzał remont

Zgodnie ze specyfikacją przetargu tabor będzie przewieziony partiami do siedziby firmy remontującej.