Forum

Ol49-3 powróci do kolejowego życia

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego rozpisał przetarg na naprawę główną zakupionego w 2010 roku od PKP Cargo parowozu. Zamówienie zawarte jest w ramach projektu rewitalizacji turystycznej linii kolejowej Toruń - Brodnica.

wysłane przez pioko17 37

Miło by było jakby i u nas udało się zebrać historyczny tabor (nie tylko SN61) zdatny do eksploatacji. W okresie wakacyjnym jakby takie coś jeździło np. ze Świnoujścia przez Wysoką do Płot to robiłoby niezłą furrorę. :)

wysłane przez Bukowy

pioko17 napisał(a):

> Miło by było jakby i u nas udało się zebrać historyczny > tabor (nie tylko SN61) zdatny do eksploatacji. W okresie > wakacyjnym jakby takie coś jeździło np. ze Świnoujścia > przez Wysoką do Płot to robiłoby niezłą furrorę. :)

Ja bym prędzej widział to przykładowo na trasie Darłowo - Świnoujście, taki "Bałtyk Express"

wysłane przez sulzer

Bukowy napisał(a):

> Ja bym prędzej widział to przykładowo na trasie Darłowo - > Świnoujście, taki "Bałtyk Express"

Trasa do Świnoujścia przez Darłowo, a tym samym przez Sławno > Koszalin > Białogard > Swidwin > Stargard > Szczecin, jest niebywale długa (ponad 200 km), i przejazd takim "Baltic Expressem", byłby nie tylko długi, ze względu na to, że większa część trasy jest jednotorowa, i należy wziąć pod uwagę planowe kursowanie pociągów pasażerskich. Taki scenariusz, może się spotkać z małym poparciem. Natomiast trasa ze Świnoujścia, do Płot przez Wysoką Kamieńską, jest całkiem trafna, bo jest nie długa, przede wszytskim jest nie czynna, więc zainteresowanych przejazdem będzie o wiele więcej, niż na normalnie czynnym odcinku, którym można się przejechać planowym pasażerem. No i na zwieńczenie dodam, że Linia Wysoka Kamieńska - Płoty, ze względu na stan nieczynny, nie posiada praktycznie żadnego obciążenia ruchem kolejowym. Tak więc możlwie jest stworzenie szerszej gamy atrakcji dla korzystających z przejazdu, tak by zrobić wokół tego spore zainteresowanie, jednym słowem zysk. Na takiej linii, można w dowolnym miejscu zzatrzymać pociąg, zrobić jakiś fotostop, czy ognisko dla szerszej grupy wycieczkowiczów. Na 202-ce nie będzie niestety takiej możliwości.

-- Kolejowy licznik kilometrów 2012 : 1825km

wysłane przez margor

sulzer napisał(a):

Temat tej linii już poruszyłem: http://kolej.mkm.szczecin.pl/forum.php?detail=1328647016.forum

Byłoby miło, ale pewnie jak zwykle skończy się na dobrych chęciach :)