Forum

Linia E-59 nieco zaniedbana. Czy jest szansa na poprawę?

E-59 to kolejowa magistrala o dużym znaczeniu dla regionu zachodniopomorskiego - Szczecina, Świnoujścia i Zespołu Portów. Umożliwia najkrótszy tranzyt koleją ze Skandynawii na Południe Europy (Ystad - Świnoujście/Szczecin - Poznań - Wrocław - Międzylesie/Lichkov). Niepokoi jednak jej postępująca degradacja techniczna na poszczególnych odcinkach.
Ale to, że nadodrzanka jest w stanie gorszym niż zaniedbanym (śmiem wątpić, że miejscami jej stan jest agonalny), to już nie piszą. Boją się czy co?
lukaszenko napisał(a):

> Ale to, że nadodrzanka jest w stanie gorszym niż > zaniedbanym (śmiem wątpić, że miejscami jej stan jest > agonalny), to już nie piszą. Boją się czy co?

O nadodrzance pisano już wiele i co jakiś czas temat ten powraca, bo jak z nią jest wiadomo. Natomiast ten konkretny artykuł dotyczy linii Poznań - Szczecin, więc nie ma w nim "wycieczek" na nadodrzankę. Moim zdaniem należy docenić autora artykułu - Marka Synowieckiego z Radia Szczecin (który ZTCW też jest miłośnikiem kolei) za jego napisanie, bo mało jest dobrych merytorycznie tekstów o kolei. A ten jest naprawdę dobry. Linia nr 351 jest dla Szczecina i jego mieszkańców z pewnością najważniejszą linią kolejową w regionie, a jej modernizacja jest przekładana co roku od chyba 10 lat. Artykuł więc jak najbardziej na miejscu i czasie. Zastanawiam się tylko dla kogo teraz MS pracuje, bo na www radia tego tekstu nie widziałem.