Forum

Szynobus Koszalin-Mielno rusza na tory

Szynobus, który piąty z kolei sezon ma kursować z Koszalina do Mielna, jest już praktycznie gotowy, by wyjechać na tory. Od soboty 23 czerwca zaczyna kursowanie.

wysłane przez margor

"Szynobus praktycznie gotowy" - gloryfikacja "tego wyjątkowego" pojazdu niczym Pm36-2 :) Szkoda, że kurs powrotny nie jest nieco później, tak koło 23:00.

wysłane przez Kepus76

margor napisał(a):

> "Szynobus praktycznie gotowy" - gloryfikacja "tego > wyjątkowego" pojazdu niczym Pm36-2 :) Szkoda, że kurs > powrotny nie jest nieco później, tak koło 23:00.

Nie tylko z późnym powrotem jest problem. Większym problemem jest to, że pierwszy kurs dopiero o 9:25. Największa fala pociągów sezonowych będzie gdzieś koło 7-8, więc ludziom się nie opłaca tyle czekać, więc wybiorą przejazd busem.

wysłane przez lukien213

Kepus76 napisał(a):

  > Nie tylko z późnym powrotem jest problem. Większym problemem > jest to, że pierwszy kurs dopiero o 9:25.

Był kiedyś pierwszy o 7:20 i jeździł pusty. Następny o 9 skomunikowany z "Gryfem" już miał kilkanaście osób. Prawda jest taka, że najwięcej ludzi będzie jeździło dopiero po 9, bo z tego połączenia korzystali zazwyczaj miejscowi, a turyści z przyzwyczajenia szli na busa.

Dopiero w tym roku władze Koszalina pomyślały i rozkład został zatwierdzony dużo szybciej. Na stacji wisi już chyba z miesiąc, podobnie jak w Internecie, a plakaty w mieście od tygodnia. Może to pozwoli przyciągnąć więcej pasażerów.

wysłane przez darek1311

Jaki szynobus obsługuje tę trasę ?

wysłane przez arctodus1111

darek1311 napisał(a):

> Jaki szynobus obsługuje tę trasę ? SA103 albo SA109 (czyli i tak częściej będzie SA103)

IZ Szczecin, ISE Koszalin.