Forum

Nowe połączenie TLK

Od 4 września 2012 roku w swoje pierwsze planowe kursy wyruszy zupełnie nowy pociąg - TLK 85112 "Czartoryski" relacji Kołobrzeg - Bydgoszcz Główna. Skład będzie kursował przez Białogard, Szczecinek, Piłę Główną i Nakło nad Notecią. Warto zaznaczyć, że jest to pierwsze po wieloletniej przerwie bezpośrednie połączenie pozasezonowe Kołobrzegu z Bydgoszczą.

wysłane przez pioko17 38

> Warto zaznaczyć, że jest to pierwsze po wieloletniej przerwie bezpośrednie połączenie Kołobrzegu z Bydgoszczą.

A iR Harpun?

wysłane przez arctodus1111

> A iR Harpun? Tomaszowi chodzi, że tylko z Kołobrzegu tylko do Bydgoszczy

IZ Szczecin, ISE Koszalin.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez pioko17 38

arctodus1111 napisał(a):

[ciach]

Określenie "połączenie bezpośrednie" nie oznacza, że dany pociąg kończy na ww. stacjach, tylko że je łączy bez przesiadek. Dlatego niezależnie o co chodziło Tomaszowi, jest to określenie błędne.

wysłane przez torzo

> Dlatego niezależnie o co chodziło Tomaszowi, jest > to określenie błędne.

Zgadza się mój błąd. Chodziło o "bezpośrednie połączenie pozasezonowe". Takie bezpośrednie połączenie mamy tylko w wakacje.

Pozdrawiam.

wysłane przez sulzer

A nie jest to przypadkiem jedyne połączenie bezpośrednie województwa zachodniopomorskiego z kujawsko-pomorskim? Nie wiem, czy z Koszalina jakiś pociąg kursował, ale chyba nie. No ale cóż, nowe połącznie, to trzeba zaliczyć:)

-- Kolejowy licznik kilometrów 2012 : 4003km

www.zkmk.org

wysłane przez Ferrix 8

pioko17 napisał(a):

> > Warto zaznaczyć, że jest to pierwsze po wieloletniej > przerwie bezpośrednie połączenie Kołobrzegu z > Bydgoszczą.

Ciekawe kiedy doczekamy się reaktywacji bezpośredniego połączenia Szczecin - Bydgoszcz. Parę lat temu miał być InterRegio "Barnim", ale został wykreślony zanim zaczął obowiązywać rj.

-- Stettin, okolice MTiK (ZN)...

STMKŻ

wysłane przez stoch

Ferrix napisał(a):

> Ciekawe kiedy doczekamy się reaktywacji bezpośredniego > połączenia Szczecin - Bydgoszcz. Parę lat temu miał być > InterRegio "Barnim", ale został wykreślony zanim zaczął > obowiązywać rj.

Jeszcze w sierpniu 2008 roku jeździł jakiś pośpiech przez Krzyż, Piłę, Bydgoszcz i Toruń.

wysłane przez Glemp 0

Był pociąg do/z Warszawy przez Krzyż, Piłę, Bydgoszcz, Toruń.

wysłane przez Ferrix 8

stoch napisał(a):

> Jeszcze w sierpniu 2008 roku jeździł jakiś pośpiech przez > Krzyż, Piłę, Bydgoszcz i Toruń.

Tak, "Portowiec" - najeździłem się nim sporo, to było 2008/09 - chyba ostatni taki rozkład. Poza w/w były jeszcze "Kopernik" i grupa wagonów ze "Szczecinianina" włączana do "St. Moniuszki", rok później ostał się tylko jakiś do Przemyśla. Wspomniany przeze mnie IR "Barnim" był planowany na 2010/11.

-- Stettin, okolice MTiK (ZN)...

STMKŻ

wysłane przez pioko17 38

stoch napisał(a):

> Jeszcze w sierpniu 2008

Ostatni pociąg na tę trasę wyjechał 31 maja 2010, a był to TLK 83104 "San" ze Szczecina do Przemyśla.