Forum

Zachodniopomorskie analizuje możliwość powołania...

Czy województwo zachodniopomorskie powoła własnego przewoźnika? Na razie nie, ale trwają analizy w tej sprawie. Póki co urząd marszałkowski przekaże dwuletnie przewozy firmie, która wygra przetarg.
Może jak nasze województwo w końcu powoła własnego przewoźnika, to odzyskamy kilka istotnych dla nas połączeń kolejowych, które moim zdaniem mają dość spore znaczenie dla regionu. Przykładem jest linia ze Stargardu do Pyrzyc, lub ze Sławna do Darłowa, a także z Choszczna do Drawna. Ta ostania ma dla mnie w obecnej chwili znaczenie wyłącznie turystyczne i myślę, że po przekonaniu gminy Choszczno i Drawno, aby zaangażowały jakiś kapitał i oczyściły szlak z zarośli, poraz odbudowano przjazdy, to w region Drawskiego Parku Narodowego zaglądałoby o wiele więcej turystów, więc wydane pieniądze na ten odcinek 410-tki zwrócił by się po jakimś czasie nie tylko z przewozów, ale i pieniędzy zostawionych przez turystów w ośrodkach letniskowych itp. Ostatnie 5 dni spędziłem koło Drawna i śmiem stanowczo stwierdzić, że to duże kalectwo tej gminy mieć stację i nie mieć pociągów.

-- Kolejowy licznik kilometrów 2012 : 4003km

www.zkmk.org