Forum

Awaryjne manewry na stacji w Dolicach

Wczoraj około godziny 20:00 na stacji w Dolicach doszło do awaryjnego zatrzymania się pociągu TLK 83500 "Podhalanin" relacji Szczecin Główny - Zakopane.

wysłane przez Cezar007 2

Jakieś 2 lata temu identyczna sytuacja miała miejsce w Choszcznie.

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)

wysłane przez arctodus1111

Awaryjne zatrzymanie nastąpiło przez podróżującego, pracownika w nastawni/dróżnika czy przez jakieś urządzenie?? Dobrze że problem został w porę zauważony i nie doszło do tragedii :)

IZ Szczecin, ISE Koszalin.

wysłane przez sulzer

arctodus1111 napisał(a):

> Awaryjne zatrzymanie nastąpiło przez podróżującego, > pracownika w nastawni/dróżnika czy przez jakieś > urządzenie?? > Dobrze że problem został w porę zauważony i nie doszło do > tragedii :)

Tego nie określę dokładnie, gdyż nie jechałem tym pociągiem. Jestem w Dolicach kilka razy w tygodniu u dziewczyny, i akurat fart chciał, że wyszedłem z pobliskiego pubu zadzwonić i zauważyłem, że na peronie stoi "pośpiech". Resztę szczegółów dowiedziałem się od konduktora. Usterkę zgłosili prawdopodobnie pasażerowie z uszkodzonego wagonu, bo czuć było smród spalenizny już od Stargardu.

-- Kolejowy licznik kilometrów 2012 : 4309km

www.zkmk.org
arctodus1111 napisał(a):

> Awaryjne zatrzymanie nastąpiło przez podróżującego, > pracownika w nastawni/dróżnika czy przez jakieś > urządzenie??

Prawdopodobnie usterkę zasygnalizował ASDEK (urządzenie przytorowe), który jest między Kolinem a Dolicami.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez sulzer

Mareczek napisał(a):

> Prawdopodobnie usterkę zasygnalizował ASDEK (urządzenie > przytorowe), który jest między Kolinem a Dolicami.

Prawda, dzisiaj powiedziała mi to Pani, która sprzedaje bilety w Dolicach.

-- Kolejowy licznik kilometrów 2012 : 4309km

www.zkmk.org