Forum

Parę ciekawostek

wysłane przez Korczian

Pojedź człowieku na 1 dzień do Szczecina, a na pewno nie będziesz się nudził...

Miła niespodzianka była dzisiaj na Głównym. Panowie w żółtych kaskach i odblaskowych kamizelkach dopadli się do zadaszenia zejścia na peronie 2. Zaczęła się więc długo oczekiwana ich modernizacja. Wycięli dzisiaj żelastwo z szybkami. Dodatkowy bonus - kupa gruzu leżąca na peronie 2 i 1/2, bo nie wiem jak określić wiatę za zejściem w kierunku SPC. ;)

A teraz coś mniej przyjemnego - płatności kartami. Około 13 najprawdopodobniej chwilowo posypał się system, gdyż kilka osób (w tym ja) nie mogło zapłacić za pomocą karty czy to w automatach, czy w kasach biletowych (odrzucano transakcje). Na szczęście niewiele później wszystko wróciło do normy.

I na koniec same automaty. Ja nie wiem... Kto u licha pisze soft na ten sprzęt? Stoją dwa takowe na dworcu - w jednym dzisiaj całkowicie zawiesił się terminal do płatności kartą. A żeby było śmieszniej - tylko w jednym z nich jest możliwość kupienia biletu na pociągi PICu. W drugim tylko PR. Czy nie miało być czasem tak, że w każdym automacie można kupić bilet obu przewoźników? Sądziłem, że każdy automat dostanie nową wersję oprogramowania. Już nie wspomnę o tym, że te szczecińskie chodzą wybitnie ociężale w porównaniu do identycznego sprzętu w Stargardzie...

Na osłodę - jechałem dzisiaj EN57-990, którego dostaliśmy z likwidowanego zakładu PR Katowice. Trzeszczy jak każdy ex-śląski kibelek. ;) Podobno jest jeszcze EN57-110 (również ex PR Katowice), ale tego jeszcze nie widziałem.

-- Zapamiętać: Jak PRy będą marudzić o braku taboru - odesłać ich na cmentarzysko SPC, Kołobrzeg czy Krzyż.

Vmax>=160 na D29-351!
Parę ciekawostek · 11 lat temu · Korczian
Re: Parę ciekawostek · 11 lat temu · zack1989
Re: Parę ciekawostek · 11 lat temu · Korczian
Re: Parę ciekawostek · 11 lat temu · martines
Re: Parę ciekawostek · 11 lat temu · martines
Re: Parę ciekawostek · 11 lat temu · Mareczek
Re: Parę ciekawostek · 11 lat temu · zack1989
Re: Parę ciekawostek · 11 lat temu · martines
Re: Parę ciekawostek · 11 lat temu · pioko17
Re: Parę ciekawostek · 11 lat temu · margor
Re: Parę ciekawostek · 11 lat temu · niebugoclaw
Re: Parę ciekawostek · 11 lat temu · Korczian