Forum

Kradli na torach

Do katastrofy kolejowej mogło dojść wczoraj w okolicach stacji Szczecin Dąbie. Komendant zmiany Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Szczecinie, został powiadomiony w poniedziałek przez dyżurnego ruchu tej stacji, że pięć minut wcześniej na szlaku w okolicy stacji Szczecin Dąbie wystąpiła tzw. zajętość toru łącznicy.

wysłane przez Korczian

Coś takiego powinno być podciągnięte pod zamach terrorystyczny... Dobrze, że żaden pociąg się nie wykoleił przez tych idiotów. Powinni teraz zasuwać w ramach przymusowej pracy społecznej np. przy czyszczeniu rowów w pobliżu nasypów.

A nawet dzisiaj na RK pojawił się artykuł o kradzieżach. Można odnieść wrażenie, że ostatnio złodzieje mienia kolejowego zrobili się bardziej aktywni.

-- Zapamiętać: Jak PRy będą marudzić o braku taboru - odesłać ich na cmentarzysko SPC, Kołobrzeg czy Krzyż.

Vmax>=160 na D29-351!

wysłane przez wojtazz 42

Korczian napisał(a):

> Coś takiego powinno być podciągnięte pod zamach > terrorystyczny... Dobrze, że żaden pociąg się nie > wykoleił przez tych idiotów. Powinni teraz zasuwać w > ramach przymusowej pracy społecznej np. przy czyszczeniu > rowów w pobliżu nasypów. > 

Ta, a wartość szkody obliczą mnożąc cenę przewodu miedzianego razy 30. A gdzie koszt odbudowy, "koszt" zagrożenia?

wysłane przez Korczian

wojtazz napisał(a):

> Ta, a wartość szkody obliczą mnożąc cenę przewodu > miedzianego razy 30. A gdzie koszt odbudowy, "koszt" > zagrożenia?

Nigdzie. Po co? W więzieniach nie ma miejsc, prościej orzec "niską szkodliwość" (tfu!). Niech to odpowiednio podciągną pod sprowadzenie zagrożenia w ruchu lądowym. Powinno wystarczyć.

-- Zapamiętać: Jak PRy będą marudzić o braku taboru - odesłać ich na cmentarzysko SPC, Kołobrzeg czy Krzyż.

Vmax>=160 na D29-351!