Forum

120-lecie kolei w kamieniu Pomorskim

W związku z przypadającą w tym roku 120 rocznicą pojawienia się pierwszego pociągu w Kamieniu Pomorskim redakcja gazety Pomorzanin oraz portalu echokamienia.pl wystosowała apel do wszystkich miłośników kolei, chcących pomóc w uświetnieniu tej rocznicy:

Do wszystkich kolekcjonerów, modelarzy i właścicieli dioram i makiet kolejowych, wykonywanych w skali „Z”, „N”, „TT” i „H0”. Na dzień 24 listopada 2012 r. (sobota) w Kamieniu Pomorskim zaplanowana jest uroczystość obchodów 120 rocznicy Kolei Żelaznej w Kamieniu Pomorskim, powiat kamieński, woj. zachodniopomorskie.

Organizatorzy tej uroczystości pragną uświetnić te obchody wystawami modelarskimi w postaci dioram i makiet, a także stoiskami kupieckimi sprzedającymi akcesoria modelarskie. Wy, kolekcjonerzy, modelarze, właściciele dioram i makiet kolejowych jesteście na tej uroczystości nie tylko mile widziani, ale i oczekiwani przez organizatorów 120 rocznicy Kolei Żelaznej w Kamieniu Pomorskim. Prosimy Was o kontakt z redakcją gazety „Pomorzanin”, e-mail: redakcja.pomorzanin@wp.pl lub redakcją portalu echokamienia.pl, e-mail: echo@echo.pl

Redaktor Naczelny Waldemar Taranowicz

wysłane przez matwag

Mam pytanie i prośbę do osób zorientowanych w temacie. Czy ktoś orientuje się jaki jest plan obchodów 120-lecia kolei w Kamieniu? Co będzie się działo poza wystawami modelarskimi o których już wiadomo? Jak rozumiem sama wystawa to nie wszystko...? Może jakiś pociąg specjalny ze Szczecina, może jakieś przejazdy na miejscu, jakiś tabor historyczny? Będę wdzięczy za wszelkie informacje bądź namiary na nie.

MW

wysłane przez Kaine

Odezwałem się ponad tydzień temu do pana Waldemara w imieniu naszego stowarzyszenia ZKMK. Pytałem, jak wygląda sprawa wystawy modelarstwa kolejowego i kto będzie dofinansowywał. Odpowiedzi nie dostałem, ale dowiedziałem się tyle, że termin jest jeszcze ustalany i nieoficjalnie to piątek 30 listopada. Plan imprezy jest niewiadomy.

wysłane przez Kaine

Wczoraj dostałem plan imprezy w Kamieniu Pomorskim:

Program uroczystości z okazji jubileuszu 120-lecia

wjazdu pierwszego pociągu kolei żelaznej do Kamienia Pomorskiego

27 listopada 2012 roku

Dworzec kolejowy w Kamieniu Pomorskim, godz. 12.00

- powitanie uczestników przez Burmistrza Kamienia Pomorskiego

- wprowadzenie historyczne ? Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

- inscenizacja w wykonaniu grupy teatralnej Kamieńskiego Domu Kultury

- wernisaż wystawy prac plastycznych kamieńskich dzieci i młodzieży oraz rozstrzygnięcie konkursu

- zwiedzanie pociągu specjalnego ?Smerf?

- poczęstunek plenerowy dla wszystkich uczestników