Forum

Nowy rozkład jazdy PKP: póki co tylko wersja testowa

Na dworcu Szczecin Główny są plakaty z nowym rozkładem jazdy pociągów, który ma obowiązywać od 9 grudnia. Okazuje się, że nie trzeba brać go na poważnie, to tylko wersja testowa.
Najbardziej rzuca się w oczy brak bezpośrednich połączeń do Przemyśla. Ma to związek z remontem linii nr 91 i z Regulaminem Przewozów Pasażerskich PKP PLK, który zabrania uruchamiania bezpośrednich połączeń z Przemyśla nie dalej niż do Krakowa.

Tylko teoretycznie. Większość składu pociągu TLK 83200 (dawny "Przemyślanin", a w 2012/13 "Pomerania") będzie jechała do Przemyśla Gł. - w Krakowie Gł. wagony będą przechodziły na pociąg TLK 33200 (nowy "Przemyślanin") - w tym sypialny, kuszetka oraz do siedzenia: "jedynka" i "dwójki". Podobnie będzie w drugą stronę.

-- Stettin, okolice MTiK (ZN)...

Szczecin /ZP, okolice MTiK...
Ferrix napisał(a):

> Najbardziej rzuca się w oczy brak bezpośrednich > połączeń do Przemyśla. Ma to związek z remontem linii nr > 91 i z Regulaminem Przewozów Pasażerskich PKP PLK, który > zabrania uruchamiania bezpośrednich połączeń z Przemyśla > nie dalej niż do Krakowa. >  > Tylko teoretycznie. Większość składu pociągu TLK 83200 > (dawny "Przemyślanin", a w 2012/13 "Pomerania") będzie > jechała do Przemyśla Gł. - w Krakowie Gł. wagony będą > przechodziły na pociąg TLK 33200 (nowy "Przemyślanin") - w > tym sypialny, kuszetka oraz do siedzenia: "jedynka" i > "dwójki". Podobnie będzie w drugą stronę.

Ja mam wrażenie że oni skopiowali ten fragment z mojego artykułu publikowanego jakiś tydzień temu na KOMISie. I oczywiście jak widać, zrobiono to bardzo nieudolnie, pomijając najważniejszy fragment. :/