Forum

Na dworcu jak w "Misiu" Barei

Przewozy Regionalne wychodzą naprzeciw podróżnym z zagranicy. Specjalnie dla osób, które nie mówią w języku polskim w kasach na dworcach kolejowych zamontowano wideotelefony. Czy rzeczywiście jest wygodniej?

wysłane przez Bodek

Przecież pracownicy PR Szczecin dopiero co odbywali kursy nauki języków obcych - na pewno był niemiecki. Być może też angielski, więc po co ten cyrk?

wysłane przez Korczian

Bodek napisał(a):

> Przecież pracownicy PR Szczecin dopiero co odbywali kursy > nauki języków obcych - na pewno był niemiecki. Być może > też angielski, więc po co ten cyrk?

Dwie wersje: a) odbywali nie znaczy nauczyli (nie chcę kogokolwiek obrazić, ale ludzie mają różne stopnie przyswajania języka) b) trzeba było na coś zmarnować pieniądze

Łubudubu, niech nam żyje prezes naszego PR! :)

-- Zapamiętać: Jak PRy będą marudzić o braku taboru - odesłać ich na cmentarzysko SPC, Kołobrzeg czy Krzyż.

Vmax>=160 na D29-351!

wysłane przez lukien213

Po co w ogóle te cyrki z językami obcymi? Czy my nigdy się nie nauczymy szanować własnego języka? Jakoś w Berlinie w pociągach wszystko idzie po niemiecku, podobnie na większości dworców. Jak ktoś spróbuje się poskarżyć, to usłyszy: no mogłeś się poduczyć, przecież za granicę jedziesz. Chcesz się dogadać, naucz się paru zwrotów.

wysłane przez MaK

lukien213 napisał(a):

> Po co w ogóle te cyrki z językami obcymi? Czy my nigdy się > nie nauczymy szanować własnego języka? Jakoś w Berlinie w > pociągach wszystko idzie po niemiecku, podobnie na > większości dworców. Jak ktoś spróbuje się poskarżyć, > to usłyszy: no mogłeś się poduczyć, przecież za > granicę jedziesz. Chcesz się dogadać, naucz się paru > zwrotów.

Brakuje pod tym postem przycisku "Lubie to"...