Forum

Pociągiem przez Poznań taniej niż tramwajem. Za dwa...

Kolejarze rzucają wyzwanie komunikacji miejskiej. Za zaledwie 2 zł można teraz dojechać pociągiem np. ze Strzeszyna albo z Dębca do samego centrum miasta. I to dużo szybciej niż autobusem czy tramwajem.
Bo Bilet Sąsiedzki to oferta ważna w całym kraju.

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)
Cezar007 napisał(a):

> Bo Bilet Sąsiedzki to oferta ważna w całym kraju.

Dokładnie. A przy okazji:

Niezależnie, czy pociąg jedzie do i ze Zdrojów przez Port Centralny, czy też nie, pasażerowie płacą za bilet 2 złote. Do tej pory trzeba było zapłacić 4,40 zł.

Nie 4,40 (normalnie) tylko 3,60 w ofercie Bilet strefowy ważny na cały Szczecin, czyli także do Załomia, Zdunowa, Dąbia, Podjuch i Gumieniec. W przeciwieństwie do Sąsiedzkiego można kupić ze zniżką ustawową.

-- Stettin, okolice MTiK (ZN)...

Szczecin /ZP, okolice MTiK...
Ferrix napisał(a):

> Nie 4,40 (normalnie) tylko 3,60 w ofercie Bilet strefowy

Co się czepiasz. Wszystko się zgadza, bo 4,40 płacisz w taryfie podstawowej (dlatego w nawiasie masz napisane "normalnie"). Wynika to z faktu, że sporo ludzi nie zna Biletu Strefowego (być może autor artykułu też), a wyszukiwarka połączeń na PKP nie podaje możliwości kupienia takiego biletu, tylko podaje cenę normalną.

Ostatnio skorzystałem 2x z opcji Biletu Sąsiedzkiego - bardzo fajna sprawa. Przydałyby się jeszcze automaty, bo np. na stacji w Dąbiu potrafią tworzyć się grube kolejki i jest problem z nabyciem biletu na czas. Od pewnej konduktorki dowiedziałem się również, że niektórzy kombinują kupując 3 bilety sąsiedzkie między trzema stacjami i wychodzi im taniej np. 80 gr niż w normalnej taryfie. Polak potrafi. :) Bardzo cenna inicjatywa. W połączeniu z Biletem Strefowym bardzo zachęca do podróżowania pociągiem w Szczecinie. Wielka szkoda, że tylko w obrębie kilku stacji, bo pozostałe nieczynne od zamierzchłych czasów...

-- 2008 & 1410

2008, 1410, 2876, 1571
riversedge_pl napisał(a):

> Co się czepiasz. Wszystko się zgadza, bo 4,40 płacisz w taryfie > podstawowej (dlatego w nawiasie masz napisane "normalnie"). Wynika > to z faktu, że sporo ludzi nie zna Biletu Strefowego (być może > autor artykułu też)...

Czytając taki artykuł o promocjach oczekuję od jego autora, że rzetelnie go napisze - czytaj: w tym przypadku zgłębi się nieco bardziej w temat niż tylko najnowsze wieści od przewoźnika. Może lepiej następnym razem zapytać niż wprowadzać w błąd?

Poza tym, podobna oferta (Bilet Strefowy) obowiązuje także w Poznaniu oraz w Łodzi i aglomeracji.

Chyba najwięcej w tej chwili ofert jest ze Szczecina na "linię świnoujską": - Sąsiedzki - do Portu Centralnego i Zdrojów (z Głównego) - Strefowy - do Dąbia i Załomia - Połączenie w dobrej cenie - do Goleniowa, Międzyzdrojów i Świnoujścia (a także Kamienia Pom.) - Tani Bilet - do wszystkich pozostałych stacji i przystanków. Te są na Regio - i dodatkowo "Bilet Rewelacyjny" na TLK.

-- Stettin, okolice MTiK (ZN)...

Szczecin /ZP, okolice MTiK...