Forum

Brak pociągów na trasie Szczecin-Gryfino. Urząd: Nie...

Brak pociągów na trasie Szczecin - Gryfino doskwiera szczególnie w niedzielę. Urząd Marszałkowski tłumaczy, że ważna jest liczba pasażerów, a tych w dni wolne brakuje.
"- Ponieważ w dni ustawowo wolne od pracy oraz w wakacje i ferie spada zapotrzebowanie na przewozy osób dojeżdżających do szkół. Rozkład jazdy dostosowany jest do rzeczywistych potrzeb przewozowych - tłumaczy Maria T. Markiewicz z Biura Informacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego."

Faktycznie rozkład jest super dopasowany(odjazdy z Gryfina): - w kierunku Kostrzyna: 8:44 Zielona Góra , 13:13 Zielona Góra, 16:11 Rzepin, 20:43 Kostrzyn, 23:02 Chojna - w kierunku Szczecina: 06:51 z Kostrzyna, 10:30 z Rzepina, 17:59 z Zielonej Góry, 18:54 z Kostrzyna, 19:43 z Zielonej Góry. To jest skandal żeby były takie przerwy w kursowaniu! Szczególnie 7,5 godzinna przerwa w kierunku Kostrzyna to już przysłowiowe przegięcie pały. Tak samo w kierunku Szczecina: pierwszy pociąg o 8:44(sic!), potem 4,5 godziny przerwy, następnie 3h przerwy, a potem znowu 4,5 godziny out. O ile w kierunku Kostrzyna jest to w miarę równomiernie rozłożone(ale o takich godzinach że szkoda klawiatury), to w kierunku Szczecina nie ma nic, a wieczorem w przeciągu niecałych 120 minut jadą 3 składy, z czego jeden przyśpieszony(pomija parę przystanków). Klapa totalna...

-- 7823, odjazd!
lukaszenko napisał(a):

> To jest skandal żeby były takie przerwy w kursowaniu! > Klapa totalna...

Mają rację. Wszędzie wycinali, to i tam też trzeba było. Taka sytuacja ma miejsce też na innych liniach. Weź pod uwagę choćby mieszkańców Kołobrzegu, którzy chcą pojechać do Koszalina. Oni mają 3 pary. Albo w niedziele ze Stargardu w stronę Koszalina. Pierwszy osobowy jest po 8. Wcześniej jedzie "Gryf", ale on nie zatrzymuje się na przystankach. Kolejny osobowy jest za 5 godzin.

Według mnie słusznie ktoś zauważył, że pociągi typowo szkolne nie muszą jeździć codziennie i okres kursowania uwzględniający ferie jest trafiony.