Forum

Szczecin-Goleniów: Pociągiem na lotnisko w pierwszej...

Już na początku czerwca pierwsi pasażerowie szczecińskiego lotniska będą mogli dojechać do portu pociągiem. Gotowy jest już peron, trwa budowa chodnika łączącego przystanek z terminalem lotniczym. Wiadomo, że bilet kolejowy na kosztować około 12 zł.
We środę, 29 maja pojedzie pierwszy pociąg inauguracyjny ze Szczecina do stacji Goleniów Port Lotniczy Szczecin. Szczegóły wkrótce.

wysłane przez Pszczolek

Patrząc na czasy postojów to niezłego zonka będą mięli wszyscy, którzy nie będą jechać na lotnisko a przez kurs tam stracą od 9 do 15 min na zmianę czoła.

wysłane przez LinX 13

Pszczolek napisał(a):

> (ciach)

Wydaje mi się że mniej, w takiej Rabce potrafią się w 5 minut uwinąć ze zmianą kabiny.

wysłane przez Pszczolek

LinX napisał(a):

> Pszczolek napisał(a):

> > (ciach) >  > Wydaje mi się że mniej, w takiej Rabce potrafią się w 5 > minut uwinąć ze zmianą kabiny.

Zobacz rzeczywiste rozkłady. Dodatkowo od grudnia zmienił się regulamin PLK, który teraz twierdzi zmiana czoła dla składów nie wagonowych to min. 10 min, dla wagonowych 15 min. Ostatnio ukazał się nawet artykuł jak to wydłuża podróż z Krakowa do Zakopanego. To, że się uwiną w 3 min nie znaczy, że po nim mogą jechać.

Przykład UBB - Heringsdorf stacja węzłowa zmiana czoła trwa maksymalnie 7 minut. Często także zamiast zmiany czoła podmieniają pociągi a pasażerowie przechodzą do innych pociągów z peronu 1 na 2 i na odwrót. W przypadku mijanki pociągi stoją maks 4 minuty a u nas?

wysłane przez LinX 13

Pszczolek napisał(a):

> (ciach)

Faktycznie 10 minut, ot cały PeKaPizm.

Znam też sposób polegający na tym, że na wcześniejszej stacji / przystanku wsiada maszynista który rozkłada się już w drugiej kabinie i wraz ze zmianą czoła następuje zmiana maszynisty. Szybko i bezboleśnie :)

wysłane przez margor

Pszczolek napisał(a):

>... a przez kurs tam stracą od 9 do 15 min na zmianę czoła.

Skojarzenie z trójkątami do obracania parowozów. :)