Forum

Pożar EP07

Dzisiaj około godziny 18:20 w pobliżu przystanku osobowego Stramnica pożarowi uległa lokomotywa 411 w obsłudze pociągu TLK 84500/1 "Pirat". Zdefektowany skład został ściągnięty z powrotem do Kołobrzegu przez 1008. Skład w dalszą drogę poprowadzi lokomotywa 055, która do Kołobrzegu przyjechała z TLK "Zefir". Pociąg ruszył ponad 180 minut po planie.

wysłane przez torzo

Skład ostatecznie odjechał ze 180 minutowym opóźnieniem.

Pożar nastąpił w przedziale maszynowym. Mechanik w momencie zauważenia pożaru na wysokości Stramnicy zatrzymał skład pociąg i rozpoczął gaszenie (z informacji jakie otrzymałem, mechanik odłączył również lokomotywę od składu). Do akcji gaśniczej zadysponowano również cztery zastępy straży pożarnej (2 wozy OSP i 2 wozy PSP).

-- Pozdrawiam, TT.

Pozdrawiam.

wysłane przez marko 4

torzo napisał(a):

> Pożar nastąpił w przedziale maszynowym. Mechanik w > momencie zauważenia pożaru na wysokości Stramnicy > zatrzymał skład pociąg i rozpoczął gaszenie (z > informacji jakie otrzymałem, mechanik odłączył również > lokomotywę od składu). Do akcji gaśniczej zadysponowano > również cztery zastępy straży pożarnej (2 wozy OSP i 2 > wozy PSP).

Wszystko fajnie ale składu raczej nie ściągnęła 401Da, tylko ickowa SM42 od "Szczecinianina". Dodam, że 48501 doznał również sporego opóźnienia, ponieważ dziś nad ranem na szlaku Daleszewo - Gryfino zapalił się cargowski "jamnik" i była przerwa w ruchu do 6:20 :D

wysłane przez lukien213

marko napisał(a):

> Dodam, że 48501 doznał > również sporego opóźnienia, ponieważ dziś nad ranem na > szlaku Daleszewo - Gryfino zapalił się cargowski "jamnik" i > była przerwa w ruchu do 6:20 :D

On nawet i bez innych "atrakcji" jest codziennie opóźniony i do tego często też "Gryfa" opóźnia. Rekord na ten rok to 240 minut :)

wysłane przez arctodus1111

marko napisał(a):

> Wszystko fajnie ale składu raczej nie ściągnęła 401Da, > tylko ickowa SM42 od "Szczecinianina". Dodam, że 48501 doznał > również sporego opóźnienia, ponieważ dziś nad ranem na > szlaku Daleszewo - Gryfino zapalił się cargowski "jamnik" i > była przerwa w ruchu do 6:20 :D

Właśnie że nie masz racji, rozmawialiśmy z mechanikiem EP07-411 i mówił, że skład ściągnęła "zielona lokomotywa manewrowa, która za chwile zabierze tą lokomotywę...".

IZ Szczecin, ISE Koszalin.

wysłane przez marko 4

arctodus1111 napisał(a):

  > Właśnie że nie masz racji, rozmawialiśmy z mechanikiem > EP07-411 i mówił, że skład ściągnęła "zielona lokomotywa > manewrowa, która za chwile zabierze tą lokomotywę...".

Wg kodów opóźnień pociąg ściągnęła SM42-1008 od "Szczecinianina", który dostał prawie 20 minut opóźnienia wtórnego, więc nie wiem czy ten maszynista tak na prawdę wiedział co go ściąga.