Forum

Widok z peronu na teren naftobazy, która obecnie jest...

zdjęcie
Widok z peronu na teren naftobazy, która obecnie jest zakończeniem jednego z trzech czynnych odcinków linii Grzmiąca - Kostrzyn
Przejeżdżałem tamtędy samochodem jakieś 2-3 lata temu i do dziś pamiętam widok tamtej SM30, która stała w tym samym miejscu co ta na zdjęciu.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
333Wojtas333 napisał(a):

> Przejeżdżałem tamtędy samochodem jakieś 2-3 lata temu i > do dziś pamiętam widok tamtej SM30, która stała w tym > samym miejscu co ta na zdjęciu.

Bo to jest tor odstawczy. SM30 tam normalnie pracuje i chyba co jakiś czas jest nawet wymieniana z Portem (w końcu "Cargowska").

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
333Wojtas333 napisał(a):

> Przejeżdżałem tamtędy samochodem jakieś 2-3 lata temu i > do dziś pamiętam widok tamtej SM30, która stała w tym > samym miejscu co ta na zdjęciu.

Ja jadąc tamtędy rowerem jechałem przez pewien odcinek równolegle do terenu naftobazy, i widoczna na zdjęciu SM30 (niestety nie dopatrzyłem się numeru) manewrowała z sześcioma cysternami. Miałem nawet przez chwilę nadzieję, że będzie wyjeżdżała na Kostrzyn, ale zatrzymała się kilkanaście metrów przed bramą zakładową, i przestawiała je na inny tor.

-- Kolejowy licznik kilometrów 2013 : 6784km

www.zkmk.org

wysłane przez Bodek

To nie jest żadna naftobaza, a bocznica spółki "Kopalnia Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego Dębno" należącej do PGNiG SA. Tam dokonuje się załadunku ropy i gazu do cystern kolejowych.

wysłane przez sulzer

Bodek napisał(a):

> To nie jest żadna naftobaza, a bocznica spółki "Kopalnia > Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego Dębno" należącej do PGNiG > SA. Tam dokonuje się załadunku ropy i gazu do cystern > kolejowych.

Ale w nazwie, którą ująłeś w cudzysłów, użyty jest przymiotnik -naftowej-, co daje możliwość stwierdzenia, że teren może być brany pod uwagę jako naftobaza, może być też brany pod uwagę jako "gazobaza", o ile takie sformułowanie jest prawidłowe, albo "nafto-gazobaza", jednak uważam to za lekką przesadę. Poza tym szukając w źródłach internetowych można znaleźć wielokrotnie nazwę "naftobaza", i to w konkretnym przypadku miejsca na powyższej fotografii. Owszem, wymieniona przez Ciebie nazwa zakładu, mogła by być użyta w tytule zdjęcia, ale wtedy nie było w tym zwięzłości, która jest zalecana podczas dodawania zdjęć do Sandboxa. Przykładowo: " Widok z peronu na teren bocznicy "Kopalni Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego Dębno" należącej do PGNiG S.A., która obecnie jest zakończeniem jednego z trzech czynnych odcinków linii Grzmiąca-Kostrzyn. Większość doskonale wie jakie operacje załadunkowe są tam przeprowadzane, i z tym co napisałeś absolutnie się zgadzam, nie zgodzę się wyłącznie z tym, że w opisie zdjęcia wystąpiło jakiekolwiek uchybienie merytoryczne.

-- Kolejowy licznik kilometrów 2013 : 6900km

www.zkmk.org

wysłane przez wojtazz 42

Bodek napisał(a):

> To nie jest żadna naftobaza, a bocznica spółki "Kopalnia > Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego Dębno" należącej do PGNiG > SA. Tam dokonuje się załadunku ropy i gazu do cystern > kolejowych.

A dokładniej Kolejowy Ekspedyt Ropy Naftowej, Gazu Płynnego i Siarki "Barnówko". Swego czasu m.in. bazą paliw w Trzebieży władała spółka "Naftobaza", obecnie jest to Operator Logistyczny Paliw Płynnych i posiada 22 tego typu obiekty w Poslce.

wysłane przez Bodek

wojtazz napisał(a):

> A dokładniej >  Kolejowy Ekspedyt Ropy Naftowej, Gazu Płynnego i Siarki > "Barnówko". Swego czasu m.in. bazą paliw w Trzebieży > władała spółka "Naftobaza", obecnie jest to Operator > Logistyczny Paliw Płynnych i posiada 22 tego typu obiekty w > Poslce.

Określenie "naftobaza" mi nie pasowało, bo kojarzy się ono ze spółką "Naftobaza". Wprawdzie słowo naftobaza w podpisie pod zdjęciem jest z małej litery, co sugeruje jedynie potoczne określenie takiego miejsca, z drugiej strony trochę myli, bo baza kojarzy się z jakąś "przechowalnią", czy magazynem, a tu mamy do czynienia raczej z załadownią. Ale niech będzie jak jest - w sumie o niczego nie zmienia.