Forum

Defekt jednostki

Dzisiaj około godziny 16:30 jednostka 1235 obsługująca pociąg REGIO 89125 (Słupsk - Szczecin) zdefektowała na stacji w Świdwinie. Podróżni oczekiwali na pociąg 89124 (Szczecin - Koszalin), z którego jedna jednostka została wyczepiona i zabrała do Szczecina zdefektowany pociąg.

wysłane przez wojtazz 42

Nie, nie - tak to nie było. Z 89124 została wyczepiona jednostka (949), która pojechała dalej jako 89125 a uszkodzoną 1235 (zawieszony wał kułakowy) zabrał 89124 i po przepuszczeniu 18105 (zamiast krzyżowania w Rąbinie) ruszył w dalszą drogę, a do stacji Koszalin dojechał o 18:22, czyli 26 minut po planie.

wysłane przez lukien213

wojtazz napisał(a):

> Nie, nie - tak to nie było. Z 89124 została wyczepiona > jednostka (949), która pojechała dalej jako 89125 a > uszkodzoną 1235 (zawieszony wał kułakowy) zabrał 89124 i > po przepuszczeniu 18105 (zamiast krzyżowania w Rąbinie) > ruszył w dalszą drogę, a do stacji Koszalin dojechał o > 18:22, czyli 26 minut po planie.

Przez radio słyszałem wersję, którą podałem. Prawdą jest, że mieli problemy z dogadaniem się. Ten ze zdefektowanej jednostki twierdził, że dyspozytor kazał wysłać "trupa" do Szczecina celem naprawy, a nastawniczy sugerował Białogard/Koszalin. Ostateczna wersja, którą usłyszałem, była taka jak tu zamieściłem. Nie zmienia to faktu, że pasażerowie mieli to szczęście, że drugi kibel się znalazł szybko i skończyło się na 50 minutach opóźnienia :)

wysłane przez wojtazz 42

lukien213 napisał(a):

> Przez radio słyszałem wersję, którą podałem. Prawdą > jest, że mieli problemy z dogadaniem się. Ten ze > zdefektowanej jednostki twierdził, że dyspozytor kazał > wysłać "trupa" do Szczecina celem naprawy, a nastawniczy > sugerował Białogard/Koszalin. Ostateczna wersja, którą > usłyszałem, była taka jak tu zamieściłem. Nie zmienia to > faktu, że pasażerowie mieli to szczęście, że drugi kibel > się znalazł szybko i skończyło się na 50 minutach > opóźnienia :)

Ja niestety jechałem tym 89124 do Koszalina więc wiem co piszę, bo widziałem to na własne oczy :) Wszystko przebiegło sprawnie i jak na tego typu awarię opóźnienia nie były duże. Nie wiem tylko skąd w Koszalinie wzięła się jednostka, która jest podsyłana właśnie 89124 na dzień kolejny.