Forum

Pożegnanie dotychczasowego dworca Poznań Główny

W najbliższy piątek, 25 października 2013, dotychczasowy dworzec Poznań Główny zostanie zamknięty. Z tej okazji, na pożegnanie ze starym budynkiem dworcowym, PKP SA przygotowała specjalne wycieczki po miejscach, które na co dzień nie były dostępne dla pasażerów.
Nie dobrze :/ W nowym dworcu w ogóle nie było kolejek do kas biletowych, wszyscy pchali się w starym. Dodatkowo most uniwersytecki też idzie do rozbiórki, więc dodatkowa lipa :(

-- Czy mógłby pan zabrać nogi z siedzenia, czy też chce pan abyśmy znowu kupili starocie z Niemiec? :D
333Wojtas333 napisał(a):

> Nie dobrze :/ W nowym dworcu w ogóle nie było kolejek do > kas biletowych, wszyscy pchali się w starym.

Nie powiedziałbym. Raz w wakacje czekałem 15 minut w kolejce na nowym dworcu, otwarta była większość okienek. Nawet do automatu biletowego była kilkuosobowa kolejka. Co nie zmienia faktu, że teraz będzie tam jeszcze gorzej.
mike_1994 napisał(a):

> Nie powiedziałbym. Raz w wakacje czekałem 15 minut w kolejce > na nowym dworcu, otwarta była większość okienek. Nawet do > automatu biletowego była kilkuosobowa kolejka. Co nie zmienia > faktu, że teraz będzie tam jeszcze gorzej.

Mieszkam teraz w Poznaniu i z zakupem biletów na nowym dworcu nie miałem nigdy problemów. Jak to będzie teraz wyglądać, wszystko się wyjaśni jutro. Akurat w sobotę wybieram się tam więc zdam relacje.

-- Czy mógłby pan zabrać nogi z siedzenia, czy też chce pan abyśmy znowu kupili starocie z Niemiec? :D
333Wojtas333 napisał(a):

ciach!

A więc w piątek w związku z otwarciem PCC ludzi było dużo. W kolejce do kas KW stało się średnio 30 minut, do IC i PR niewiele dłużej. Jednak przed godziną 20:00 można było stać maksymalnie 15 minut.

Wejście do starego dworca zostało zabarykadowane, a przy peronie IV postawiono tablicę i znicze najprawdopodobniej przez podróżnych :)

-- Czy mógłby pan zabrać nogi z siedzenia, czy też chce pan abyśmy znowu kupili starocie z Niemiec? :D
333Wojtas333 napisał(a):

> Wejście do starego dworca zostało zabarykadowane, a przy peronie > IV postawiono tablicę i znicze najprawdopodobniej przez > podróżnych :)

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/1025865,pozegnanie-dworca-pkp-w-poznaniu-sa-kwiaty-i-znicze-zdjecia-film,4,id,t,sg.html http://www.rmf24.pl/foto/zdjecie,iId,1230534,iAId,92458

-- "Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"

"Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"
333Wojtas333 napisał(a):

> Wejście do starego dworca zostało zabarykadowane, a przy peronie > IV postawiono tablicę i znicze najprawdopodobniej przez > podróżnych :)

Dokładnie. Wczoraj wieczorem czekając na "Wikinga" do Szczecina byłem świadkiem kilku nerwowych epizodów - a na peronach nie było nikogo, kto mógłby pomóc niezorientowanym podróżnym w ogarnięciu nowej dla nich sytuacji.