Forum

Intercity wycina wagony - szczecinianin bez snu

Więcej pociągów EIC i TLK, stały rozkład ich kursowania od świąt aż do końca ferii, dogodniejsze przesiadki - zachwala zmiany we wchodzącym w życie 15 grudnia nowym rozkładzie jazdy kolei PKP Intercity. Nie wspomina jednak, że... ogranicza wagony sypialne i kuszetki. Pasażerów składów kursujących na trasach Szczecin-Warszawa oraz Szczecin - Kraków, a także Kołobrzeg -Kraków czeka zatem długa podróż na siedząco!
Cała filozofia Intercity. Wracając 2 miesiące temu z Warszawy chciałem sobie wrócić "Tanią Kuszetką". Oczywiście biletów już nie było na tydzień przed. Pozostała kuszetka z pościelą za 53 zł, gdzie w całym wagonie wolny był tylko ostatni przedział. No ale po co pomyśleć, dodać wagon z Tanią Kuszetką, gdzie ludzie walą po tą ofertę drzwiami i oknami? Lepiej odpalić chore oferty jak np. przejazd przez 3 dni po sobie za 200 złoty, z których nikt nie korzystał, albo wyciąć sypialki...

Ciekawe jaki będzie następny ruch? Likwidacja biletu podróżnika?

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Mareczek napisał(a):

> Ciekawe jaki będzie następny ruch? Likwidacja biletu > podróżnika?

Nieee :) Raczej likwidacja "Szczecinianina" i pozostałych nocnych, bo "mało ludzi jeździ". Jak ktoś ma siedzieć w nocy, to sobie posiedzi w dzień :) Dla mnie to jest wygaszanie popytu.
Mareczek napisał(a):

> Cała filozofia Intercity. Wracając 2 miesiące temu z > Warszawy chciałem sobie wrócić "Tanią Kuszetką". > Oczywiście biletów już nie było na tydzień przed.

Dokładnie. Ja często jeżdżąc na tej trasie kupuję z wyprzedzeniem (już nie raz przejechałem się właśnie na chęci kupienia kuszetki kilka dni wcześniej) tanią kuszetkę w "Szczecinianinie", bo np. nie mogę danego dnia zdążyć na popołudniowego "Chrobrego" z Warszawy. A teraz - podróż na siedząco (bo w udany zakup biletów z rozsądnym wyprzedzeniem przy takiej ilości wagonów nie wierzę). Intercity odpycha od siebie, ale na tej trasie w sumie nie ma konkurencji.

-- "Myślenie nic nie kosztuje. Płaci się za bezmyślność"

"Myślenie nic nie kosztuje. Płaci się za bezmyślność"