Forum

Dwa tory do Słupska lub Lęborka? Okaże się w przyszłym...

W 2015 r. gotowe będzie studium wykonalności modernizacji linii kolejowej 202 na odcinku pomiędzy Gdynią i Słupskiem. Jednym z rozpatrywanych w studium wariantów będzie budowa drugiego toru na tej linii.
Moim zdaniem na 202 drugi tor przydałby się najbardziej na odcinku Słupsk - Białogard, a widać to szczególnie w wakacje.
pioko17 napisał(a):

> Moim zdaniem na 202 drugi tor przydałby się najbardziej na > odcinku Słupsk - Białogard, a widać to szczególnie w > wakacje.

Myślę że słowo "najbardziej" jest tu mocno na wyrost, bo odcinek Wejherowo - Lębork jest zdecydowanie najbardziej obciążonym fragmentem linii nr 202 (oczywiście mam tu na myśli wyłącznie jej część jednotorową). Jednak patrząc na to z punktu widzenia potrzeb naszego województwa trudno się z Tobą nie zgodzić. Podczas konsultacji społecznych projektu modernizacji linii nr 202 wysłałem kilka uwag, wskazujących na potrzebę modernizacji tej linii także na terenie zachodniopomorskiego. Zwróciłem uwagę m.in. właśnie na potrzebę budowy kilku odcinków drugiego toru - w tym na odc. Koszalin - Białogard, ale oczywiście pozostało to bez żadnej reakcji, czy odpowiedzi.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.