Forum

Zima paraliżuje kolej. Pociąg z Katowic do Szczecina...

Poślizg na kolei i coraz większe opóźnienia pociągów. Skład "Wiking" z Katowic do Szczecina ma już 16 godzin spóźnienia.
1110 minut spóźnienia miał Wiking do Szamotuł. Czasami rowerem nie byłoby szybciej? :P

"Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"
Jak dla mnie kretynizmem było puszczenie tego pociągu trasą przez Ostrów Wlkp., skoro wiadomo było, że nadal ten rejon jest zablokowany. Z tego co widzę to jeszcze do tej pory.

-- Stettin, okolice MTiK (ZN)...

STMKŻ
Ferrix napisał(a):

> Jak dla mnie kretynizmem było puszczenie tego pociągu trasą > przez Ostrów Wlkp., skoro wiadomo było, że nadal ten rejon > jest zablokowany. Z tego co widzę to jeszcze do tej pory.

Sporo zostało skierowanych na objazd i sporo zostało anulowanych, zwłaszcza regio.

-- "Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"

"Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"
Ferrix napisał(a):

> Jak dla mnie kretynizmem było puszczenie tego pociągu trasą > przez Ostrów Wlkp., skoro wiadomo było, że nadal ten rejon > jest zablokowany. Z tego co widzę to jeszcze do tej pory.

Wiking akurat na złą godzinę trafił. Linia 271 nocą jest praktycznie nieprzejezdna więc trasa przez Ostrów jest jedyną możliwą. Choć słyszałem że dziś część nocnych w drodze wyjątku pojedzie przez Leszno.
pioko17 napisał(a):

> Wiking akurat na złą godzinę trafił. Linia 271 nocą jest > praktycznie nieprzejezdna więc trasa przez Ostrów jest jedyną > możliwą.

Akurat ani godz. 18:50 (gdzie powinien być planowo w Ostrowie), ani 10:00 (o której faktycznie tam był) nie uznał bym za "noc".

> Choć słyszałem że dziś część nocnych w drodze > wyjątku pojedzie przez Leszno.

Zgadza się - w tym "Przemyślanin" i "Uznam".

-- Stettin, okolice MTiK (ZN)...

STMKŻ
Ferrix napisał(a):

> Akurat ani godz. 18:50 (gdzie powinien być planowo w Ostrowie), > ani 10:00 (o której faktycznie tam był) nie uznał bym za "noc".

Jak zaczęły się problemy to już było za późno na rekację. Największe opóźnienie pociąg załapał w Kępnie a nie w Ostrowie. Dodatkowo problemem było iż akuratnie nie było możliwości przeciągnięcia składu. Dopiero rano spalinowy TRAXX któregoś z prywaciarzy przyszedł z pomocą i podciągnął skład do Poznania.