Forum

"Wiara Lecha" 2014

W piątek do stacji Szczecin Niebuszewo przyjedzie pociąg specjalny "Wiara Lecha" z Poznania Głównego. Pociąg składać się będzie z trzech jednostek EN57. Pociąg powinien przyjechać około godziny 19, a jego odjazd w drogę powrotną przewidziany jest po zakończeniu meczu około godziny 23.

wysłane przez sulzer

Dla zainteresowanych numery jednostek EN57 będących w składzie dzisiejszego pociągu specjalnego "Wiara Lecha": #982, #987, #996.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Trochę po czasie, ale pociąg zatrzymał się na stacji Szczecin Pogodno, gdzie opuścili go kibice. Być może po wypuszczeniu pasażerów skład pojechał na postój na dworzec Niebuszewo i wrócił po nich po zakończeniu meczu.

wysłane przez sulzer

sliwka napisał(a):

> Trochę po czasie, ale pociąg zatrzymał się na stacji > Szczecin Pogodno, gdzie opuścili go kibice. > Być może po wypuszczeniu pasażerów skład pojechał na > postój na dworzec Niebuszewo i wrócił po nich po > zakończeniu meczu.

Rzeczywiście skład zanotował nie wielkie opóźnienie, jednak warto było poczekać i zobaczyć to niecodzienne wydarzenie na tej stacji. Podczas przyjazdu składu porządku pilnował patrol SOK, który raz interweniował w celu wyproszenia z terenu stacji kilku osób spożywających tam alkohol. Ogólnie obyło się bez jakichkolwiek prób włamań do pociągu, czy też jego dewastacji. Może dlatego, że już wystarczająco droga z Poznania dała mu w kość :)

-- Kolejowy licznik kilometrów 2014 : 633 km
www.zkmk.org

wysłane przez Lukasy

sulzer napisał(a):

> (...) Ogólnie obyło się bez jakichkolwiek prób włamań > do pociągu, czy też jego dewastacji. Może dlatego, że już > wystarczająco droga z Poznania dała mu w kość :)

Możesz rozwinąć swoją myśl?

-- homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez sulzer

Lukasy napisał(a):

  > Możesz rozwinąć swoją myśl?

Jasne. Chodziło mi o to, że te 3 jednostki wiozły kibiców Lecha Poznań. Kilka par uszkodzonych drzwi i okien to raczej tradycja na "Specjalach" :)

-- Kolejowy licznik kilometrów 2014 : 1041 km

www.zkmk.org

wysłane przez Lukasy

Ja właśnie słyszałem odmienne opinie - że pasjonaci piłki nożnej, podróżujący pociągami specjalnymi, znacznie bardziej się pilnują w zachowaniu, niż w przypadku jazdy ogólnodostępnymi pociągami. Zapewne wynika to z jakiejś umownej odpowiedzialności finansowej w przypadku dewastacji. Ale to już ktoś by musiał potwierdzić, bo to tylko moje domysły.

-- homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez Korczian

Lukasy napisał(a):

> Ja właśnie słyszałem odmienne opinie - że pasjonaci piłki > nożnej, podróżujący pociągami specjalnymi, znacznie bardziej > się pilnują w zachowaniu, niż w przypadku jazdy ogólnodostępnymi > pociągami. Zapewne wynika to z jakiejś umownej odpowiedzialności > finansowej w przypadku dewastacji. Ale to już ktoś by musiał > potwierdzić, bo to tylko moje domysły.

Nawet pomijając odpowiedzialność finansową, to taki demolujący może narazić się na wkurzenie "góry", która może mu wymierzyć "szybką sprawiedliwość" (słyszałem o wywalaniu takich delikwentów na stacjach po drodze bądź przemówieniu do rozumu w sposób fizyczny), a potem dodatkowo obciążyć kosztami zniszczeń.

I to oczywiście jest mocno nieoficjalne. ;)

-- Vmax>=160 na D29-351!

Vmax>=160 na D29-351!

wysłane przez man1995 55

Korczian napisał(a):

> Nawet pomijając odpowiedzialność finansową, to taki demolujący > może narazić się na wkurzenie "góry", która może mu wymierzyć > "szybką sprawiedliwość" (słyszałem o wywalaniu takich delikwentów > na stacjach po drodze bądź przemówieniu do rozumu w sposób > fizyczny), a potem dodatkowo obciążyć kosztami zniszczeń. >  > I to oczywiście jest mocno nieoficjalne. ;)

To oficjalnie mówię, że tak jest. Nie wiem jak jest w innych ekipach ale gdy my jedziemy "specem" na wyjazd to panują określone zasady. Wspominałeś o wywalaniu na stacjach. Dokładnie tak jest. Robisz borute w pociągu, wylatujesz. Nikt ze stowarzyszenia nie będzie płacił za pajaca tylko on sam. Przykład? Śmietniczek wyleciał przez okno, a zaraz później na pierwszej stacji "kibic". Prosta zasada.

A za zerwanie hamulca, jeśli nie znajdzie się winny to płaci cały wagon :)