Forum

Pociągi będą znów zatrzymywały się w Stobnie?

Stacja w Stobnie może zostać ponownie otwarta. Wszystko zależy jednak od tego, czy znajdą się chętni do korzystania z tego przystanku.

wysłane przez Korczian

Cienko to widzę. To by wymagało dobrego dogadania się z DB (przecież nic innego tam nie jeździ), a ci pewnie zażądaliby bajońskich stawek za tego typu akcję.

Chyba że Linki zaczną obsługiwać ruch przygraniczny, to prędzej. Ale też od niedawna jeździ tam linia 88, więc jaki miałoby to sens?

-- Vmax>=160 na D29-351!

Vmax>=160 na D29-351!
Korczian napisał(a):

> Cienko to widzę. To by wymagało dobrego dogadania się z DB > (przecież nic innego tam nie jeździ), a ci pewnie > zażądaliby bajońskich stawek za tego typu akcję.

Organizatorem po polskiej stronie są Przewozy Regionalne, DB tylko użycza tabor.

> Ale też od niedawna jeździ tam linia 88, więc > jaki miałoby to sens?

Primo, nie wszyscy jeżdżą do Szczecina Po drugie primo czas przejazdu pociągiem w okolice dworca jest krótszy Po trzecie niektórzy korzystają z przesiadek wgłąb Polski.
Chętni na pewno będą. Słyszałem trochę opinii ludzi ze Stobna na ten temat. Pozostaje kwestia biletów, kto będzie sprzedawał, jak w pociągu będzie niemiecka drużyna konduktorska.

wysłane przez sulzer

W tym przypadku moim zdaniem wystarczy stację Stobno Szczecińskie dodać do obszaru, w którym obowiązuje bilet czasowy, ważny w strefie ograniczonej stacjami Szczecin Załom, Szczecin Zdunowo, Szczecin Podjuchy oraz Szczecin Gumieńce, z tym że Szczecin Gumieńce zastąpi stacja Stobno Szczecińskie.

-- Kolejowy licznik kilometrów 2014 : 1041 km
www.zkmk.org