Forum

Pociągi specjalne w Zachodniopomorskiem

W tym roku Instytut Rozwoju i Promocji Kolei w ramach Markowego Produktu Turystycznego "TurKol.pl" uruchomi aż cztery pociągi specjalne, które przejadą przez zachodniopomorskie tory.

wysłane przez Tofik

A przez Koszalin żaden pociąg specjalny nie będzie jeździł.

wysłane przez lukien213

Tofik napisał(a):

> A przez Koszalin żaden pociąg specjalny nie będzie > jeździł.

Będzie jechał. Na 26 czerwca zaplanowany jest pociąg "Zatoka" z Poznania Gł. do Gdyni Gł. Najprawdopodobniej będzie on prowadzony lokomotywą elektryczną.

Co do pozostałych kursów, to wg organizatora są szanse na parowóz w pociągu "Anakonda", co więcej z Drawska Pom. ma on pojechać do Runowa Pom. i dalej do Białogardu. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

wysłane przez pioko17 37

Czy mogą istnieć dwa pociągi na sieci o tej samej nazwie (na dodatek kursujące do jednej stacji)? Kiedyś był taki spór pomiędzy PR a PKPIC odnośnie nazwy "Piast" i ostatecznie PKPIC musiało zrezygnować z tej nazwy.

wysłane przez lukaszenko 11

pioko17 napisał(a):

> Czy mogą istnieć dwa pociągi na sieci o tej samej nazwie > (na dodatek kursujące do jednej stacji)? Kiedyś był taki > spór pomiędzy PR a PKPIC odnośnie nazwy "Piast" i > ostatecznie PKPIC musiało zrezygnować z tej nazwy.

Pirata jako TLK w obecnym rozkładzie nie będzie. Zastąpi go TLK Uznam, które zostaje przetrasowane i pojedzie przez nadodrzankę(w sezonie codziennie, poza sezonem w wybrane dni).

wysłane przez MaK

lukaszenko napisał(a):

  > Pirata jako TLK w obecnym rozkładzie nie będzie. Zastąpi go > TLK Uznam, które zostaje przetrasowane i pojedzie przez > nadodrzankę(w sezonie codziennie, poza sezonem w wybrane dni).

Podobno nie pojedzie.

wysłane przez marko 4

lukaszenko napisał(a):

> Pirata jako TLK w obecnym rozkładzie nie będzie.

Będzie. Tylko prawdopodobnie zamiast przez Gryfice pojedzie przez Białogard

> Zastąpi go > TLK Uznam, które zostaje przetrasowane i pojedzie przez > nadodrzankę(w sezonie codziennie, poza sezonem w wybrane dni).

Uznam będzie dalej jeździł przez Poznań.

wysłane przez wojtazz 42

Tak swoją drogą to według mnie pociągi specjalne to pociągi nie ujęte w rocznym rozkładzie jazdy, a te są ujęte więc raczej są to pociągi dodatkowe :)