Forum

Będzie przystanek kolejowy Kołobrzeg Stadion

Nie historyczne Kostrzewo, a Stadion - taką nazwę nosić będzie przystanek kolejowy umiejscowiony u zbiegu ulic Solnej i Bałtyckiej. Starania o uruchomienie przystanku kolejowego trwały już od dawna. Praktycznie od momentu jego powstania podczas remontu torowiska zabiegano o pozostawienie go na stałe.

wysłane przez margor

Pytanie do Wojtka: co ostatecznie przesądziło o zmianie nazwy? Podczas remontu mostu na Parsęcie przystanek figurował w sieciowym rozkładzie jazdy jako Kołobrzeg Kostrzewno.

wysłane przez arctodus1111

margor napisał(a):

> Pytanie do Wojtka:

Czy chodzi o mnie? :)

> co ostatecznie przesądziło o zmianie > nazwy? Podczas remontu mostu na Parsęcie przystanek > figurował w sieciowym rozkładzie jazdy jako Kołobrzeg > Kostrzewno.

Podczas rozmów pomiędzy Urzędem Miasta w Kołobrzegu a PKP PLK miasto chciało, aby przystanek ze względu na bliskość Stadionu Miejskiego miał właśnie nazwę "Kołobrzeg Stadion". Zapewne podjęto taką decyzję, bo prawie każdy kto przyjeżdża do Kołobrzegu wie, gdzie jest Stadion, a z "Kostrzewnem" jest już gorzej.

IZ Szczecin, ISE Koszalin.
arctodus1111 napisał(a):

> margor napisał(a):

> > Pytanie do Wojtka: >  >  Czy chodzi o mnie? :)

Nie :)

>  > > co ostatecznie przesądziło o zmianie > > nazwy? Podczas remontu mostu na Parsęcie przystanek > > figurował w sieciowym rozkładzie jazdy jako Kołobrzeg > > Kostrzewno. >  >  Podczas rozmów pomiędzy Urzędem Miasta w Kołobrzegu a PKP > PLK miasto chciało, aby przystanek ze względu na bliskość > Stadionu Miejskiego miał właśnie nazwę "Kołobrzeg > Stadion". Zapewne podjęto taką decyzję, bo prawie każdy kto > przyjeżdża do Kołobrzegu wie, gdzie jest Stadion, a z > "Kostrzewnem" jest już gorzej.

Nie takiej odp się spodziewałem. Nie powtarzajmy za lokalnymi dziennikarzami (nikogo z nas nie było przy negocjacjach pomiędzy PKP a kołobrzeskim magistratem).