Forum

Zabytkowy parowóz w Kołobrzegu

Na bocznicy kolejowej pod latarnią morską jako nowy pomnik stanie zabytkowa lokomotywa 102, która została zakupiona przez władze miasta w Ełku, w ramach akcji sprzedaży historycznego taboru kolejowego przez centralę PKP. Lokomotywa zostanie poddana zewnętrznej renowacji w lokomotywowni Zachodniopomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Kołobrzegu. Ustawienie jej na torze pod latarnią planowane jest pod koniec czerwca tego roku.

wysłane przez arctodus1111

Warto też wspomnieć, że spółka DB wykupiła teren pomiędzy lokomotywownią Kołobrzeg a Gimnazjum nr 3. Planuje tam wybudować bazę obsługową dla najnowszych składów ICE, które będą obsługiwać połączenie Bohn - Berlin - Kołobrzeg, wariantowe kursy sezonowe do Mielna/Ustki.

IZ Szczecin, ISE Koszalin.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Korczian

arctodus1111 napisał(a):

> Warto też wspomnieć, że spółka DB wykupiła teren > pomiędzy lokomotywownią Kołobrzeg a Gimnazjum nr 3. > Planuje tam wybudować bazę obsługową dla najnowszych > składów ICE, które będą obsługiwać połączenie Bohn > - Berlin - Kołobrzeg, wariantowe kursy sezonowe do > Mielna/Ustki.

... i dodatkowymi pojazdami w kierunku Świnoujścia i Międzyzdrojów, a rozłączanie będzie się odbywać na Szczecinie Głównym.

-- Vmax>=160 na D29-351!

Vmax>=160 na D29-351!

wysłane przez arctodus1111

> ... i dodatkowymi pojazdami w kierunku Świnoujścia i > Międzyzdrojów, a rozłączanie będzie się odbywać na > Szczecinie Głównym.

Dzięki za czujność, zapomniałem o tym napisać. Przejazdy techniczne do i z kursów mają się odbywać po odbudowanym odcinku Trzebiatów - Kamień Pomorski i nowym, jaki ma powstać: Kamień Pomorski - Świnoujście.

IZ Szczecin, ISE Koszalin.