Forum

Elektryk w Nowogardzie

wysłane przez marcinl

Dziś pojawiła się u mnie pod oknem, przyciągnięta na haku przez S200-523, EU07-093 ze składem węglarek po drzewo, które lądują od dwóch dni. W swoim życiu dwukrotnie tylko widziałem lok elektryczny przeciągany przez Nowogard i było to ma pewno przeszło ćwierć wieku temu.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez lukien213

marcinl napisał(a):

> Dziś pojawiła się u mnie pod oknem, przyciągnięta na haku > przez S200-523, EU07-093 ze składem węglarek po drzewo, które > lądują od dwóch dni

Dodam od siebie, że EU07-141 i SM42 tego samego przewoźnika wraz ze składem "drewnianych" wagonów pracują od 3 dni w Świdwinie. Pierwszy raz widzę taką sytuację. Jakiś przetarg na wywóz drzewa był?

wysłane przez marko 4

lukien213 napisał(a):

> Dodam od siebie, że EU07-141 i SM42 tego samego przewoźnika > wraz ze składem "drewnianych" wagonów pracują od 3 dni w > Świdwinie. Pierwszy raz widzę taką sytuację. Jakiś > przetarg na wywóz drzewa był?

Przetarg to pewnie był ogłoszony dawno temu, bo te pociągi to żadna nowość. Ostatnimi czasy Runowo Pomorskie i Goleniów były oblegane przez prywaciarzy zabierających "papierówkę". Ze Słupska i Świdwina Cargo na początku roku uruchamiało kilka pociągów z drewnem do Kodersdorfu. Najczęściej prywaciarze ładują się na stacjach Police, Runowo Pomorskie, Goleniów, Rokita, a ostatnio zauważyłem też, że w Mieszkowicach i Chojnie. Stacje przeznaczenia to najczęściej właśnie Kodersdorf, Lampertswalde i Schwedt. Cóż,nasze drewno jeździ do Niemiec, a Polska ściąga drewno z Litwy i Białorusi.