Forum

Zachodniopomorskie kupi dziesięć pociągów od PR. Dużo...

Województwo Zachodniopomorskie jednak wykupi dziesięć używanych zespołów trakcyjnych EN57. W ponowionym przetargu Przewozy Regionalne zaproponowały cenę do zaakceptowania dla województwa - 12,3 mln złotych. Poprzednio chciały o połowę więcej.
Krótko mówiąc - spieszmy się fotografować niezmodernizowane EN57, tak szybko odchodzą ;) Myślę, że za niedługo ciężko będzie spotkać w naszym regionie "klasycznego" kibla :)
wojtazz napisał(a):

> Krótko mówiąc - spieszmy się fotografować > niezmodernizowane EN57, tak szybko odchodzą ;) Myślę, że > za niedługo ciężko będzie spotkać w naszym regionie > "klasycznego" kibla :)

Moim zdaniem dotyczy to całego kraju, choć zmiany dokonują się w różnych regionach w różnym tempie. Przypuszczam jednak, że to jest kwestia maksymalnie 5-8 lat. Z tych klasycznych najdłużej pojeżdżą kible, które przeszły naprawy główne połączone z modernizacjami na początku XXI wieku, czyli jeszcze bez zmiany czół, ale już ze zmianami w wózkach i wnętrzach.
Bodek napisał(a):

> wojtazz napisał(a):

> > Krótko mówiąc - spieszmy się fotografować > > niezmodernizowane EN57, tak szybko odchodzą ;) Myślę, że > > za niedługo ciężko będzie spotkać w naszym regionie > > "klasycznego" kibla :) >  > Moim zdaniem dotyczy to całego kraju, choć zmiany dokonują > się w różnych regionach w różnym tempie. Przypuszczam > jednak, że to jest kwestia maksymalnie 5-8 lat. Z tych > klasycznych najdłużej pojeżdżą kible, które przeszły > naprawy główne połączone z modernizacjami na początku XXI > wieku, czyli jeszcze bez zmiany czół, ale już ze zmianami w > wózkach i wnętrzach.

A tam gadacie EN57-013 będzie wiecznie żywe i pojeździ dłużej niż niektóre modernizacje :/
1. Bo to zabytek - przejazd retro w cenie biletu normalnego. 2. Tniemy cytaty.

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/