Forum

Parowozem po Pomorzu

"Krasula", "Krówka", ale także "Kuter", "Galera", "Bursztyn", "Wydma" czy "Muszelka" - to tylko część nazw, jakie nadano pociągom specjalnym, a jakie już wkrótce pojawią się na zachodniopomorskich (ale nie tylko) torach. Kursować będą od 22 do 28 czerwca, a prowadzone będą przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni.

wysłane przez wojtazz 42

A mnie ciekawi ile pociągów wytrzyma Ol49 i co Cargo wystawi w zamian, pewnie jakąś SM42 :)

wysłane przez torzo

wojtazz napisał(a):

> A mnie ciekawi ile pociągów wytrzyma Ol49 i co Cargo > wystawi w zamian, pewnie jakąś SM42 :)

Rozmawiałem dzisiaj z przedstawicielem TurKol'u. Żadna lokomotywa spalinowa nie jest przewidziana w zapasie. Wszystkie pociągi w ramach imprezy "Po POMORZU 2014" będą prowadzone samodzielnie. Skład oczywiście każdego dnia będzie stacjonował w Kołobrzegu, w szopie PRów.

Jeśli chodzi o pociąg "Katamaran" to lokomotywa nie zostanie konkretnie określona do dnia przejazdu. Co wystawi przewoźnik to pojedzie.

-- Masz pytanie? Pisz.
torzewski.t@gmail.com

Pozdrawiam.

wysłane przez Lukasy

torzo napisał(a):

> Wszystkie pociągi w ramach imprezy "Po POMORZU 2014" będą > prowadzone samodzielnie.

... póki parowóz nie zostanie zarżnię... przepraszam, nie zepsuje się.

Dla parowozu takie tournée to katorga.

-- homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez arctodus1111

TurKol ma rozmach, jeżeli chodzi o Kołobrzeg. Imprezami towarzyszącymi "Po pomorzu" są: 22 czerwca - w niedzielę poc. specjalny Katamaran, na lokomotywie spalinowej (pewnie znowu PR wystawią SP32). 26-28 czerwca Kołobrzeg/Borholm "Piętaszek".

IZ Szczecin, ISE Koszalin.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez 333Wojtas333 15

arctodus1111 napisał(a):

> 22 czerwca - w niedzielę poc. specjalny Katamaran, na > lokomotywie spalinowej (pewnie znowu PR wystawią SP32).

Czy aby na pewno SP32? Cała seria stoi w krzakach w Krzyżu już dość długo, a korozja i pewne "ubytki" robią swoje. Prawdopodobnie jedyną sprawną "Zemstą" jest 206, choć i tak jej rola ogranicza się głównie do manewrów.

-- Czy mógłby pan zabrać nogi z siedzenia, czy też chce pan abyśmy znowu kupili starocie z Niemiec? :D

wysłane przez lukien213

333Wojtas333 napisał(a):

> Czy aby na pewno SP32? Cała seria stoi w krzakach w Krzyżu > już dość długo, a korozja i pewne "ubytki" robią swoje. > Prawdopodobnie jedyną sprawną "Zemstą" jest 206, choć i tak > jej rola ogranicza się głównie do manewrów.

202 też jest sprawna. Jechała teraz z "Drezyniarzem" do Czarnkowa. Nie wiem co z 204. Jest też SU45-089. Choć z tego co słyszałem od kilku już osób, to loka spalinowego wystawić ma prywaciarz.

wysłane przez arctodus1111

lukien213 napisał(a):

>[ciach] Choć z tego co słyszałem od kilku już osób, to loka spalinowego >wystawić ma prywaciarz. Może być ciekawie w tym roku...

IZ Szczecin, ISE Koszalin.

wysłane przez 333Wojtas333 15

lukien213 napisał(a):

> 333Wojtas333 napisał(a):

> 202 też jest sprawna. Jechała teraz z "Drezyniarzem" do > Czarnkowa. Nie wiem co z 204. Jest też SU45-089. Choć z tego co > słyszałem od kilku już osób, to loka spalinowego wystawić ma > prywaciarz.

208, 209, 210 stoją i rdzewieją przy peronach na Szczecin razem z SP32 bez halogenów, a także z SM42 i SU45. 204 też chyba widziałem za nimi. Będę przejeżdżał w najbliższym czasie to postaram się poinformować dokładniej.

-- Czy mógłby pan zabrać nogi z siedzenia, czy też chce pan abyśmy znowu kupili starocie z Niemiec? :D

wysłane przez 333Wojtas333 15

lukien213 napisał(a):

ciach!

203, 208, 210 i jedna bez halogenów że zdjętymi numerami są odstawione. 204 jest sprawna. W tej chwili wykonuje manewry w Krzyżu. 206 stoi pod lokomotywownią.

-- Czy mógłby pan zabrać nogi z siedzenia, czy też chce pan abyśmy znowu kupili starocie z Niemiec? :D