Forum

Ukradli sieć trakcyjną

W nocy 9/10 listopada dokonano kradzieży sieci trakcyjnej na szlaku Koszalin - Nosówko (- Białogard). Skradziono ponad 400 metrów drutu jezdnego i ponad 200 metrów liny nośnej. Do godziny 7:00 przeciągano składy pasażerskie lokomotywą spalinową. Po godzinie 7:00 do prac naprawczych przystąpili "sieciowcy", co wymagało zamknięcia szlaku. Pociągi PKP Intercity kursują objazdem przez Kołobrzeg. Planuje się przywrócenie ruchu około godziny 19:00.

wysłane przez margor

Może to ta sama ekipa, która zaopiekowała się w ostatnim tygodniu siecią trakcyjną na odcinku Ustronie Morskie - Mścice (D29-402). Jedno jest pewne - osoby postronne nie wiedziałyby ani jak wyłączyć zasilanie, ani jak zdjąć samą sieć.

wysłane przez MaK

margor napisał(a):

> osoby postronne nie > wiedziałyby ani jak wyłączyć zasilanie, ani jak zdjąć > samą sieć.

A dlaczego tak twierdzisz? Wystarczy godzina studiowania "internetów", żeby wiedzieć co i jak.

wysłane przez Droznik

@margor nie wiesz nie pisz bzdur, bo tak jak ja bym napisał że w Szczecinie był dzown tramwajów, a mogło być wykolejenie 1 osią.

Co do tej kradzieży, liczy się news naturalnie, a nie rzetelność. Nie było żadnego przeciągania spalinami za wyjątkiem TLK o 12, tj. Rybaka, Żuław i Gwarka. Regio kursowało na trasie Białogard - Nosówko (tutaj przesiadka do busów) - Koszalin. Pociągi TLK kursowały przez stację Kołobrzeg. Kradzież nastąpiła ok. 3 nad ranem, a sieciowcy zakończyli prace dopiero następnego dnia o 5 rano. Do pomocy ściągnięto pojazdy z PKP Energetyka baza Szczecin Główny. Poranny Koszalin - Szczecin został odwołany, a ludzie pojechali Regio Słupsk - Szczecin.

Szkoda, że nikt dziś nie napisał bo na TLK Żuławy do Szczecina pojechała EP09-018, no ale to jest mało ważne, wszak EP09 jest u nas często.

wysłane przez Mareczek 5

Droznik napisał(a):

> Co do tej kradzieży, liczy się news naturalnie, a nie > rzetelność.

Której nie podamy w dniu zdarzenia za pomocą newsroomu a wytkniemy tydzień później...

> Nie było żadnego przeciągania spalinami za wyjątkiem TLK o > 12, tj. Rybaka, Żuław i Gwarka.

Informacja taka była od IC. Co było faktycznie, no niestety nie było możliwości tego jak zweryfikować. Trudno też pozyskać jakieś info "techniczne" o takim zdarzeniu.

> Pociągi TLK kursowały przez stację Kołobrzeg.

Co tutaj jest nierzetelnego?

> Kradzież > nastąpiła ok. 3 nad ranem,

Co tutaj jest nierzetelnego?

> a sieciowcy zakończyli prace > dopiero następnego dnia o 5 rano.

Z chwilą pisania newsa była deklaracja PKP Energetyka o zakończeniu prac ok. 19:00

> Szkoda, że nikt dziś nie napisał bo na TLK Żuławy do > Szczecina pojechała EP09-018, no ale to jest mało ważne, > wszak EP09 jest u nas często.

No, szkoda że nie napisałeś w dniu zdarzenia że na TLK Żuławy do Szczecina pojechała EP09-018 bo to jest dużo ważne, wszak EP09 jest u nas rzadko.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez margor

Droznik napisał(a):

Słowo "może" wskazuje na tryb przypuszczający zdania - obie kradzieże odbyły się w odstępie kilku dni i w odległości +/- 25-35 km. Nie byłem przecież świadkiem tych czynności, żeby stwierdzić, że to ci sami ludzie; wyraziłem jedynie moje przypuszczenie na Forum, które przecież jest miejscem do wymiany poglądów i informacji.

wysłane przez Droznik

Nie chodziło mi o cała treść a jednie o początek że to ponowna kradzież sieci w tym tygodniu. A jak chcecie wiedzieć dokładnie to na odc Mścice - Ustronie Morskie nikt, podkreślam NIKT nie ukradł sieci trakcyjnej (dlatego było porównanie do dzwona w Szczecinie. Co do newsroomu, czasem człowiek nie ma czasu napisać, bo przy necie będzie dopiero za 2-3 godziny, innym razem człowiek napisze na szybko informację a ona i tak nie zostanie opublikowana, ponieważ trzeba ją zmoderować tak więc skończyłem tam już pisać. Jeśli ktoś się pytał, to pisałem o siarce w Skibnie, samobóju w Skibnie, oraz EP09 w te wakacje. Co było widoczne?? Nic. Nie pisałem o Dragonie w Koszalinie, przeciąganiu spalinami na odc Koszalin - Kołobrzeg, 2xSA103 do Mielna w wakacje, pchaniu rozwalanego SA136-011 do Koszalina, EP08 na Żuławach i na Pobrzeżu w te wakacje. Tak więc dziękuję więcej już nic nie opublikuje. Szkoda że dobre czasy MK minęły dosyć szybko. Jeszcze 6-8 lat temu można było się skrzyknąć i jednego dnia złapać jeden pociąg na całej trasie, ponieważ coś ciekawego jechało. Teraz to już przeszłość, a Ci co wiedzą informację zostawiają dla siebie.
Droznik napisał(a):

> Jeśli ktoś się pytał, to pisałem o siarce w Skibnie, > samobóju w Skibnie, oraz EP09 w te wakacje. Co było widoczne?? > Nic.

Skoro miałeś jedno zgłoszenie w newsroomie (odrzucone), to nic dziwnego że nic się nie pojawiło.

wysłane przez margor

Droznik napisał(a):

> ... na odc Mścice - Ustronie Morskie nikt, podkreślam > NIKT nie ukradł sieci trakcyjnej (dlatego było porównanie do > dzwona w Szczecinie.

Cytując za witryną http://rozklad-pkp.pl z dnia 06.11.2014 (na kompie mam zrzut ekranu): " Utrudnienia w ruchu na odcinku Mścice - Ustronie (Mścice - Ustronie Morskie) Z powodu kradzieży sieci trakcyjnej na odcinku Mścice - Ustronie pociągi przewoźnika PKP INTERCITY przeciągane trakcją spalinową opóźnienia około 30 minut. Za pociągi przewoźnika Przewozy Regionalne wprowadzono zastępczą komunikację autobusową."

wysłane przez arctodus1111

margor napisał(a):

> Cytując za witryną http://rozklad-pkp.pl z dnia 06.11.2014 (na > kompie mam zrzut ekranu): > " Utrudnienia w ruchu na odcinku Mścice - Ustronie (Mścice - > Ustronie Morskie) > Z powodu kradzieży sieci trakcyjnej na odcinku Mścice - Ustronie > pociągi przewoźnika PKP INTERCITY przeciągane trakcją spalinową > opóźnienia około 30 minut. Za pociągi przewoźnika Przewozy > Regionalne wprowadzono zastępczą komunikację autobusową."

Mój znajomy powiązany z PLK także potwierdził, że była to kradzież, tak samo jak doszło we wrześniu do kradzieży linii potrzeb nietrakcyjnych na odc. Wrzosowo - Karlino.

IZ Szczecin, ISE Koszalin.