Forum

Rozbiórka Barlinka - ciąg dalszy

Od kilku dni przy użyciu ciężkiego sprzętu trwa rozbiórka ostatniego odcinka torowiska z Barlinka w stronę Dzikowa. Szyny wyrywane są z podłoża wraz z podkładami. Wcześniej zostało rozebrane torowisko w kierunku Pełczyc.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Czyli to już koniec linii:(. Tory w kierunku Dzikowa (Głazowa)kończyły się zaraz za Barlinkiem. Z dawnej rozbiórki odcinka Głazów-Barlinek ocalono jeszcze oświetlone tory postojowe dla bocznic zakładów przemysłowych w Barlinku. Może była nadzieja na transport towarowy od strony Choszczna?. Szkoda bo obecnie cały transport cegieł, drewna itp. sunie samochodami przez centrum miasta.

wysłane przez Bosman1980 0

Dzisiaj (03.11.2017)do historii przeszedł most kolejowy nad ulicą Ogrodową w centrum Barlinka. Ekipa budująca obwodnicę miasta sprawnie poradziła sobie z rozbiórką przęsła jak również z wyburzeniem przyczółków. Z kolei w okolicach dawnego przejazdu kolejowego w ciągu DW 156 zdemontowano ostatnie zachowane drewniane podkłady torowiska. Pozostał jeszcze most nad ulicą Tunelową, kładka w ciągu ulicy Kasprowicza, resztki zabudowań dworcowych oraz niewielkie elementy infrastruktury stacyjnej.