Forum

Nowy gong na głównym

wysłane przez martines

Na stacji Szczecin Główny po około 1,5 roku powrócił gong przed zapowiedziami. Nie jest to już niestety oryginalny w skali całego kraju, dawny sygnał, lecz klasyczny dwutonowy. Cieszy fakt, że w końcu w ogole się pojawił, poprawiła się jakość zapowiedzi i sam dźwięk brzmi przyjemnie. Link do nagrania: http://youtu.be/CCd0fm1pun4

wysłane przez sulzer

martines napisał(a):

> Na stacji Szczecin Główny po około 1,5 roku powrócił > gong przed zapowiedziami. Nie jest to już niestety > oryginalny w skali całego kraju, dawny sygnał, lecz > klasyczny dwutonowy. Cieszy fakt, że w końcu w ogóle się > pojawił, poprawiła się jakość zapowiedzi i sam dźwięk > brzmi przyjemnie.

Co do samego sygnału przed zapowiedzią, byłem pozytywnie zaskoczony, jednak jakość zapowiedzi, o której wyrażasz się pozytywnie, dla mnie dalej pozostawia wiele do życzenia. Być może stojąc w bliskiej odległości od megafonu słychać ją dobrze, jednak w znacznej odległości roznosi się po peronach wyłącznie echo, w które trzeba się dobrze wsłuchać, żeby cokolwiek zrozumieć a jak wiemy , osoby starsze mogą mieć z tym problem. Co do samej tematyki zapowiedzi, to gong pojawił się również na stacji w Dolicach gdzie wcześniej była wyłącznie zapowiedź. Jeżeli ktoś jeszcze zauważył podobne zmiany na innych stacjach w naszym regionie, to chętnie się dowiem :)

-- Kolejowy licznik kilometrów 2015 : 42 km
www.zkmk.org

wysłane przez martines

sulzer napisał(a):

> Jeżeli > ktoś jeszcze zauważył podobne zmiany na innych stacjach w > naszym regionie, to chętnie się dowiem :)

PLK coś ostatnio się wzięła za radiowęzły na dworcach. W Choszcznie na razie wymieniono 2 megafony, ale w Krzyżu wymieniono na peronach wszystkie megafony (takie te fajne, kwadratowe z lat 60.) i jest też nowy gong - standardowy trójtonowy, zamiast dwutonowego. Mam trochę wrażenie, że ten dwutonowy z Krzyża założono u nas na głównym ;)

wysłane przez sulzer

martines napisał(a):

> sulzer napisał(a):

> > Jeżeli > > ktoś jeszcze zauważył podobne zmiany na innych stacjach w > > naszym regionie, to chętnie się dowiem :) >  > Mam trochę wrażenie, że ten > dwutonowy z Krzyża założono u nas na głównym ;)

Dość dawno byłem na stacji w Krzyżu i nie przypominam sobie, żeby gong, który obecnie jest na dworcu głównym w Szczecinie, był tam wcześniej. Nie zwracałem na to w sumie uwagi, bo tam zawsze był gong przed zapowiedziami pociągów.

-- Kolejowy licznik kilometrów 2015 : 42 km

wysłane przez lukaszenko 16

sulzer napisał(a):

> Jeżeli > ktoś jeszcze zauważył podobne zmiany na innych stacjach w > naszym regionie, to chętnie się dowiem :)

O ile dobrze usłyszały moje uszy, to w Kostrzynie jest taki sam gong jak na Szczecinie Głównym. A przynajmniej był w niedzielę.

wysłane przez martines

lukaszenko napisał(a):

> O ile dobrze usłyszały moje uszy, to w Kostrzynie jest taki sam > gong jak na Szczecinie Głównym. A przynajmniej był w > niedzielę.

Zgadza się. Tam już od dawna taki jest ;)