Forum

Pociągi włączone w komunikację miejską. Na czas...

Zalążek SKM – na czas zamknięcia Mostu Długiego pociągi regionalne zostaną włączone do komunikacji miejskiej. Będziemy mogli nimi podróżować korzystając z biletów sieciowych i jednorazowych ZDiTM.

wysłane przez Mariusz_W

Czy dotyczy to także pociągów pospiesznych (interREGIO)?

W komunikacie na stronie ZDiTM-u jest napisane o pociągach Przewozów Regionalnych, bez rozróżnienia na kategorie. Na stronie PR nie ma żadnego komunikatu. Ale już w informacjach prasowych podają że tylko osobowe (REGIO).

Aha, jeszcze jedno. Skoro "w pociągach obowiązuje taryfa jak na linie zwykłe", to uznawane są także uprawnienia do przejazdów bezpłatnych w komunikacji miejskiej? :-)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Mariusz_W napisał(a):

> Aha, jeszcze jedno. Skoro "w pociągach obowiązuje taryfa > jak na linie zwykłe", to uznawane są także uprawnienia do > przejazdów bezpłatnych w komunikacji miejskiej? :-)

Sam sobie odpowiem. Dostałem potwierdzenie od PR, że będą uznawane uprawnienia do bezpłatnych przejazdów na zasadach ZDiTM, cyt.: "W pociągach REGIO na terenie Szczecina (z wyłączeniem trasy Szczecin Główny - Szczecin Gumieńce) honorowane będą uprawnienia do bezpłatnych przejazdów na takich samych zasadach jak w ZDiTM."
Mariusz_W napisał(a):

Dlaczego nie będą uznawane, skoro na tym odcinku kupuje się bilety przewozów regionalnych, a nie DB Bahn. Może mi ktoś to wyjaśnić , bo ja myślałem że może dlatego gdyż obsługa konduktorska jest niemiecka.

-- MAN NG363 #1260
dami3030 napisał(a):

> Dlaczego nie będą uznawane, skoro na tym odcinku kupuje się > bilety przewozów regionalnych, a nie DB Bahn. Może mi ktoś to > wyjaśnić , bo ja myślałem że może dlatego gdyż obsługa > konduktorska jest niemiecka.

A trasa Główny - Gumieńce ma jakiś większy związek z zamknięciem mostu Długiego?
> Mariusz_W napisał(a):

> Dlaczego nie będą uznawane, skoro na tym odcinku kupuje się > bilety przewozów regionalnych, a nie DB Bahn. Może mi ktoś to > wyjaśnić , bo ja myślałem że może dlatego gdyż obsługa > konduktorska jest niemiecka.

Obecnie między stacjami Szczecin Główny a Szczecin Gumieńce można jechać pociągami DB na sieciówkach ze ZDITM.

wysłane przez konrad123456

Jeśli ma to ułatwić dojazd to dobrze. Ale już przy samym dworcu tworzą się gigantyczne korki.

wysłane przez MaK

konrad123456 napisał(a):

> Jeśli ma to ułatwić dojazd to dobrze. Ale już przy samym > dworcu tworzą się gigantyczne korki.

Twój post uraczył mnie dogłębnie. To jest spełnienie wszelakich internetowych wypowiedzi, które to oddają w pełni głębie przemyśleń autora.

Lecz, jako iż Szczecin to takie małe miasteczko z jedną stacją kolejową i jednym przystankiem osobowym, byłbym wdzięczny gdybyś pogłębił swą merytoryczną paplaninę informacją o który dworzec chodzi Tobie.

wysłane przez konrad123456

MaK napisał(a):

> Lecz, jako iż Szczecin to takie małe miasteczko z jedną > stacją kolejową i jednym przystankiem osobowym, byłbym > wdzięczny gdybyś pogłębił swą merytoryczną paplaninę > informacją o który dworzec chodzi Tobie.

Chodziło mi o Dworzec Główny.

wysłane przez Mariusz_W

Skoro pociągi zostały włączone w komunikację miejską, to w mobileMPK dla Szczecina zrobiłem i udostępniłem rozkłady linii A1, A2 i A3.

Co złego to nie ja. :)

wysłane przez man1995 55

Mariusz_W napisał(a):

> Skoro pociągi zostały włączone w komunikację miejską, > to w mobileMPK dla Szczecina zrobiłem i udostępniłem > rozkłady linii A1, A2 i A3. >  > Co złego to nie ja. :)

Kurde. U mnie nie ma ich. ..

wysłane przez Mariusz_W

man1995 napisał(a):

> Mariusz_W napisał(a):

> > Skoro pociągi zostały włączone w komunikację miejską, > > to w mobileMPK dla Szczecina zrobiłem i udostępniłem > > rozkłady linii A1, A2 i A3. > >  > > Co złego to nie ja. :) >  > Kurde. U mnie nie ma ich. ..

Nie wiem jak w Androidzie, ale jeżeli korzystasz z wersji Java, to musisz się zalogować na stronie i ponownie wygenerować wersję, zaznaczając opcję "Chcę pobrać rozkład linii udostępnionych przez innych użytkowników" i wybierając poszczególne linie. Przez zwykłą aktualizację linie A1, A2 i A3 nie będą uwzględnione.

wysłane przez man1995 55

Mariusz_W napisał(a):

  > Nie wiem jak w Androidzie, ale jeżeli korzystasz z wersji Java, > to musisz się zalogować na stronie i ponownie wygenerować > wersję, zaznaczając opcję "Chcę pobrać rozkład linii > udostępnionych przez innych użytkowników" i wybierając > poszczególne linie. Przez zwykłą aktualizację linie A1, A2 i > A3 nie będą uwzględnione.

Android. Będę próbował.

wysłane przez rokl

Tak teraz myślę. Jeżeli obowiązuje w pociągach REGIO taryfa ZDiTM to czy rower podlega opłacie? Bo jadąc autobusem czy tramwajem nie podlega, a w pociągu zawsze trzeba było płacić z tego co pamiętam. Jeżeli się mylę to przepraszam :P

-- "W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca." ~ Paulo Coelho

"W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca." ~ Paulo Coelho

wysłane przez man1995 55

rokl napisał(a):

> Tak teraz myślę. > Jeżeli obowiązuje w pociągach REGIO taryfa ZDiTM to czy > rower podlega opłacie? > Bo jadąc autobusem czy tramwajem nie podlega, a w pociągu > zawsze trzeba było płacić z tego co pamiętam. Jeżeli > się mylę to przepraszam :P

Nie mylisz się. W pociągach płaci się za rower ale czy w tej sytuacji tez to nie wiem. Mam nadzieje ze ktoś da odpowiedz na to pytaniebo tez mnie to interesuje.

wysłane przez Filip94

man1995 napisał(a):

> Nie mylisz się. W pociągach płaci się za rower ale czy w > tej sytuacji tez to nie wiem. Mam nadzieje ze ktoś da > odpowiedz na to pytanie bo tez mnie to interesuje.

W pociągach obowiązuje dokładnie ten sam regulamin co w autobusach i tramwajach, więc rowery przewozisz bez dodatkowych opłat.

wysłane przez rokl

Filip94 > W pociągach obowiązuje dokładnie ten sam regulamin co w > autobusach i tramwajach, więc rowery przewozisz bez dodatkowych > opłat.

To super dziękuję za odpowiedź :D

-- "W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca." ~ Paulo Coelho

"W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca." ~ Paulo Coelho

wysłane przez Mariusz_W

man1995 napisał(a):

> Nie mylisz się. W pociągach płaci się za rower ale czy w > tej sytuacji tez to nie wiem. Mam nadzieje ze ktoś da > odpowiedz na to pytaniebo tez mnie to interesuje.

Nie płaci się za rower, tak jak w komunikacji miejskiej. Było o tym w GW: http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34939,17426615,Kolejny_sposob_na_zakorkowany_Szczecin_bez_Mostu_Dlugiego_.html

wysłane przez Tatra108 10

A jak wygląda kwestia przejazdu pociągiem dla pracowników, którzy mają bilety wolnej jazdy? Czy w pociągach na terenie Szczecina też mogą jechać za darmo czy też muszą kasować bilety?

-- SST - Są Stare Tramwaje ;)

MPK Olsztyn - zbieranie pasażerów przy kabinie to nasza pasja

wysłane przez DAWO

Wszystkie ulgi i zwolnienia z opłat które obowiązywały dotąd w autobusach i tramwajach obowiązują także w pociągach Regio na odcinkach Dworzec Główny - Załom, Dworzec Główny - Zdunowo i Dworzec Główny - Podjuchy.